Обговорення проекту програми економічних реформ

alt
22 червня 2010 року у залі засідань обласної ради профспілок відбулося засідання круглого столу за участі представників навчальних закладів та установ освіти, громадських освітніх організацій області, членів підгрупи "Реформа освіти" з обговорення Програми економічних реформ у галузі освіти "Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава".

З інформацією про основні положення Програми економічних реформ виступив начальник управління освіти і науки обл¬держадміністрації Мотильчак Михайло Андрі¬йович. У своєму виступі він неодноразово наголошував на стратегічній меті, поставленій Президентом України: через 10 років увійти у двадцятку найрозвиненіших країн світу. Велику увагу приділив стану і проблемам сучасної освіти України та області, висловив впевненість, що чітке виконання Програми економічних реформ дасть змогу покращити загальний стан освіти в державі.

В обговоренні виступили: Росул Василь Васи¬льович - проректор ЗакДУ; Тороній Валерій Емеріхович - директор навчально-методичного центру професійно-технічної освіти в Закарпатській області; Гаврилко Петро Петрович - директор Ужгородського комерційного технікуму; Іщенко Олена Тимофіївна - директор Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернату з поглибленим вивченням окремих предметів; Чундак Степан Юрійович - доктор хімічних наук, професор УжНУ; Русин Василь Павлович - начальник відділу освіти Свалявської РДА; Баран Онисія Станківна - голова Великоберезнянського райкому працівників освіти та інші.

Всі виступаючі підтримали Програму економічних реформ Президента України Януковича Віктора Федоровича та висловили пропозиції щодо її реалізації. Серед них можна виділити наступні: 1. Дозволити вищим навчальним закладам самостійно змінювати незахищені статті кошторису без дозволу МОН України.

2. Врегулювати механізм закриття, реорганізації малокомплектних шкіл на законодавчому рівні, передбачивши виключний перелік питань, з яких територіальні громади мають право відмовити у наданні згоди на реорганізацію і ліквідацію навчального закладу у сільській місцевості.

3. Здійснювати з районних бюджетів видатки на утримання дошкільних навчальних закладів та шкіл-дитячих садків сільської місцевості, що фінансуються з бюджетів сіл, селищ.

4. Поліпшити технологію формування видатків місцевих бюджетів на осві¬ту, запровадити систему показників для розрахунку видатків на позашкільну освіту.

5. Спростити процедуру ліцензування ВНЗ з одночасним збільшенням відповідальності вищих навчальних закладів за достовір¬ність поданої інформації в ліцензійних матеріалах.

Всі пропозиції будуть доопрацьовані підгрупою "Реформа освіти", що входить до групи "Реформа соціальної сфери та підвищення якості життя", яку очолює заступник голови облдержадміністрації Іван Іванович Качур та передані до обласного комітету з економічних реформ.