У Закарпатському музеї народної архітектури і побуту відбулося освячення пам'ятника

IMG 9304

Августин Волошин – Президент Карпатської України – видатний педагог, просвітитель, громадсько-політичний і церковний діяч, полум'яний оборонець краю. Постать, без якої уявити розвиток історії Закарпаття та, мабуть, й України неможливо.

У 1896 році він одружується на дочці професора ужгородської гімназії Ірині Іванівні Петрик, яка на все життя стане надійним його помічником. Вона народилася 1878 р. в Ужгороді і була далеким нащадком славного роду Олександра Духновича.
У 1921 р. вона виступила ініціатором створення «Жіночого Союзу», який у міжвоєнний період провів цілу низку просвітницьких і політичних заходів у краї, зокрема «Народна кухня Жіночого Союзу», протягом 1932-1933 рр. організувала понад 300 тисяч безкоштовних обідів для дітей бідняків. В 1933 р. Ірина і Августин передали свій власний будинок на вулиці Ракоці вартістю близько 300 тисяч чеських крон під сиротинець, де опікувалися долею 22 сиріт. Вони були забезпечені харчуванням, гарним одягом, навчанням, вихованням та розвитком творчих здібностей. Існував цілий домашній оркестр, танцювальна група і хор.
13 березня 1936 року Ірина Волошин після двох днів хвороби несподівано померла. Велелюдний похорон видатної громадської діячки жіночого руху та просто милосердної жінки відбувався в Ужгородському кафедральному соборі. Від різних організацій та діячів краю було півсотні вінків із синьо-жовтими стрічками. Щире співчуття вдівцю висловив Президент Чехії Томаш Гарріг Масарик.
Сподіваємося, що колись ми виконаємо останню волю Президента Карпатської України і перепоховаємо його останки біля дружини, на рідній Закарпатській землі.
14 березня на території Закарпатського музею народної архітектури і побуту відбулося урочисте освячення надгробних пам'ятників на могилі Ірини Петрик-Волошин, дружини Президента Карпатської України.
На заході були присутні Андрій Сербайло, заступник голови обласної ради, Маріанна Кляп, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, творча інтелігенція краю.
Автором надгробних пам’ятників є ужгородський скульптор Василь Роман, який розповів присутнім про задумку та ідеї створення скульптури.
Молитвою вшанували присутні пам’ять подружжя Волошиних. Покладанням квітів завершився захід освячення пам’ятників та 78-річниці з дня смерті Ірини Петрик.

IMG 9281