Всеукраїнський форум працівників позашкільної освіти: звітують регіони

У заході взяли участь заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський, Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко, заступник керівника Головного управління з гуманітарних і суспільно-політичних питань-керівник управління з питань гуманітарної політики Адміністрації Президента України Василь Лукомський, перший віце-президент Національної академії педагогічних наук України Володимир Луговий, начальник відділу навчальних закладів Міністерства культури України Тетяна Колос.

 

Відкриваючи форум, заступник Міністра освіти і науки Борис Жебровський наголосив на його особливості. «Сьогодні особливий день: ми звітуємо про те, як у регіонах проходив Рік дитячої творчості, проголошений Президентом України. І це символічно, що наш форум проходить у Всесвітній день дитини», – зазначив Борис Жебровський.

У першій частині заходу керівники усіх обласних органів управління освітою звітували про виконання Указу Президента України від 28 грудня 2012 року №756 «Про проведення у 2013 році в Україні Року дитячої творчості».

У своїх доповідях учасники форуму зупинилися на питаннях збереження та якісного розвитку мережі позашкільних навчальних закладів, зміцнення навчально-методичної та матеріально-технічної бази, удосконалення системи підготовки та підвищення кваліфікації кадрів позашкільної освіти.

Виступаючі підкреслили роль позашкільної освіти у формуванні всебічно розвинутої особистості дитини та її вплив на вибір майбутньої професії. Також було відмічено тенденцію зростання показників охоплення позашкільною освітою та кількості гуртків у регіонах.

Зокрема, керівники обласних органів управління освіти зупинилися на місцевих цільових програмах розвитку позашкілля. Так, в АР Крим діє програма заохочення та підтримки обдарованих дітей та їхніх керівників: щорічно Радою Міністрів АР Крим виділяється 100 стипендій та 509 грошових премій для талановитих школярів від Верховної Ради АР Крим. Для підняття престижу педагогічного працівника позашкілля на Харківщині запровадили щорічну стипендію для керівників гуртків.

На форумі особливу увагу приділили питанням доступності позашкільної освіти для дітей сільської місцевості та з особливими потребами. У цьому напрямку учасники заходу зупинилися на питаннях розвитку позашкільних закладів на базі освітніх округів та створення очно-дистанційних шкіл.

Під час заходу також відзначено вагому роль Малої академії наук України у розвитку позашкільної освіти. Зокрема, на сьогодні активізувався процес формування мережі регіональних академій наук учнівської молоді.

Заступник Міністра освіти і науки України підкреслив, що цей рік став поштовхом у розвитку позашкільної освіти. «Ми почули багато цікавих ідей, які потрібно обговорювати та передавати досвід колегам з інших регіонів», – зазначив Борис Жебровський.

На завершення Уповноважений Президента України з прав дитини Юрій Павленко підкреслив, що одне із завдань, яке визначив Президент України у рамках проведення Року дитячої творчості – проведення аудиту та формування чіткої статистики охоплення дітей позашкільною освітою у кожному регіоні. «Кожна область зробила якусь яскраву дію в напрямку розвитку позашкілля, в цьому я переконався особисто. Треба узагальнити увесь досвід і зробити єдину програму розвитку позашкільної освіти надзвичайно важливо», – зазначив Юрій Павленко.

У другій частині форуму його учасники працювали у семи творчих лабораторіях, де підбили підсумки Року дитячої творчості та обговорили плани виконання соціальних ініціатив Президента України «Діти – майбутнє України».

За матеріалами МОН України