Будні та перспективи освітянських керівників

budni-ta-perspektyvy1

11 листопада 2013 року заступник Міністра освіти і науки України Борис Жебровський провів нараду за підсумками роботи за 2013 рік з ректорами (директорами) обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти. Нарада пройшла в інтерактивній формі. Керівники інститутів із різних регіонів країни, у тому числі і Закарпатської області, ділилися досвідом про майбутні перспективи розвитку, плани роботи на 2014 рік.


Серед низки важливих питань обговорювалися рекомендації Парламентських слухань з теми «Доступність та якість загальної середньої освіти: стан і шляхи поліпшення».
Борис Михайлович зауважив на важливості впровадження перинатальної і пренатальної педагогіки, вихованні дитини ясельного віку.
Заступник Міністра звернув увагу присутніх на питання активізації методичної допомоги вчителям початкової ланки, продовженні навчання педагогів щодо впровадження курсу «Сходинки до інформатики», передбаченого новою редакцією Державного стандарту початкової загальної освіти.
Борис Михайлович розповів учасникам зібрання про необхідність створення психолого-педагогічного супроводу першокласників, зазначивши, що проблему адаптації повинні вирішувати психолог школи разом із батьками та вчителями через психодіагностичну та розвивально-корекційну роботу з учнями, а також просвітницьку та консультативну роботу.
Керівники інститутів з цікавістю слухали Бориса Жебровського, який акцентував увагу на необхідності вивчення другої іноземної мови з 5-го класу, відмітивши, що це дасть вагомий результат у майбутньому. Заступник Міністра наголосив також, що сучасні інформаційні технології відкривають нові перспективи для підвищення ефективності освітнього процесу. Інститутам післядипломної педагогічної освіти потрібно акцентувати увагу на впровадженні дистанційного та індивідуального навчання.
«Саме методичні служби сьогодні – основні гравці на полі освітянських реформ. Тож не підведіть себе і вчителів. Наш спільний успіх – це майбутні успіхи українських школярів», – завершуючи нараду, зазначив Борис Жебровський.