Формуємо позитивний імідж професійно-технічної освіти Закарпаття

pozytyv-pto1

У рамках Програми розвитку професійно-технічної освіти на 2012-2016 роки з метою підвищення іміджу професійно-технічних навчальних закладів і ПТО краю в цілому, відновлення престижності робітничих професій з 28 жовтня до 1 листопада 2013 року в області пройшов Тиждень професійно-технічної освіти.

У професійно-технічних навчальних закладах проведено профорієнтаційні заходи, серед яких:
- тематичні лінійки, радіогазети, виховні години, присвячені професіям, за якими здійснюється підготовка кваліфікованих робітників;
- дні відкритих дверей, дні гостинності за участю ветеранів профтехосвіти, керівників та учнів загальноосвітніх шкіл, де відвідувачі дізналися про діяльність закладів, умови і правила вступу, оглянули кабінети, лабораторії та навчально-виробничі майстерні.
Особливою подією тижня професійно-технічної освіти стало урочисте відкриття в двох навчальних закладах чотирьох нових навчально-виробничих майстерень та лабораторії з професій продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів, офіціант бармен, електрогазозварник, оснащених сучасним обладнанням, інвентарем та устаткуванням.
З метою створення соціальної реклами престижності робітничих професій організовано „Ярмарок професій”, зустрічі й засідання за круглим столом із роботодавцями, соціальними партнерами, які наголосили на важливості й необхідності підготовки робітничих професій, конкурентоспроможних на ринку праці.
Зокрема, директор ЗАТ „Ужгородська швейна фабрика” Каламуняк М.М. розповіла учням Ужгородського вищого комерційного училища Київського національного торговельно-економічного університету та Перечинського професійного ліцею про можливості кар’єрного зростання й співпрацю підприємства з іноземними фірмами-замовниками.
Керівник станції технічного обслуговування ТзОВ „Авто-Акорд” групи компаній ЗакарпатЄвроТранс – Притула Р.С., ознайомив вихованців Державного професійно-технічного навчального закладу „Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича” з перспективами працевлаштування на даному підприємстві.
Представники міських та районних центрів зайнятості інформували майбутніх кваліфікованих робітників про послуги служби зайнятості, наявні вакансії з професій, про можливості професійного навчання, а також значимість робітничих професій на ринку праці в містах регіону.
Тиждень професійно-технічної освіти продовжився проведенням майстер-класів із різних професій, де майстри виробничого навчання та колишні випускники демонстрували гостям свою майстерність і професійні навички:
- майстер-класи з бісероплетіння, виготовлення аксесуарів із текстилю, демонстрації суконь-трансформерів (Ужгородське вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету);
- майстер-класи „Зав’язування краваток” та „Декоративне оформлення упаковки” (Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування), майстер-клас із приготування десертів, який провів працівник ресторану „Веранда”, випускник названого училища Антон Пантюков;
- майстер-клас із професії тракторист-машиніст, під час якого присутні наглядно побачили прийоми користування органами керування і контрольно-вимірювальними приладами трактора ЮМЗ – 6 „АКЛ” та водіння трактора по прямій із поворотами, переднім і заднім ходами (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Мукачівський професійний аграрний ліцей ім. М. Данканича”);
- майстер-клас із виготовлення пастижерних виробів із професії перукар (перукар-модельєр) – Хустський професійний ліцей сфери послуг;
- майстер-класи „Виконання елементів вишитих вставок для сучасних сорочок” із професії вишивальник, виготовлення верховинського топірця в техніці геометричного різьблення з професії виробник художніх виробів із дерева (Міжгірський професійний ліцей);
- майстер-класи з приготування сирного і шоколадного фондю, приготування заварного тіста, а саме: тістечко заварне „Лебеді”, „Еклери”, „Булочки заварні з вершками” (Державний навчальний заклад „Мукачівський професійний ліцей”);
- майстер-клас із нанесення декоративної штукатурки (Державний професійно-технічний навчальний заклад „Білківський професійний аграрний ліцей”).
У рамках запланованих заходів відбулися виставки технічної творчості, інформаційних рекламних матеріалів, учнівські презентації „Моя професія – моє майбутнє” (Мукачівський професійний ліцей сфери послуг), виступи учасників агітбригад та художньої самодіяльності.
З метою виявлення, підтримки та розвитку в учнів творчих здібностей, пошуку ефективних форм і методів навчання в навчальних закладах проведено конкурси на кращий за професією, учнівський проект, турнір „Юний металіст” та огляди-конкурси стінгазет „Моя професія”.
Незвичну виставку – вишивки, картини на дисках, декупаж предметів побуту, вишивки бісером, вироби з крепового паперу та шкіри, художній розпис по кераміці, підготували викладачі та майстри виробничого навчання Державного навчального закладу „Мукачівський професійний ліцей”, що розповіли учням про світ захоплень та хобі їх наставників.
„Тиждень професійно-технічної освіти” – це не просто свято чи черговий захід, перш за все, це донесення інформації про престижність робітничих професій до випускників шкіл – майбутніх абітурієнтів, це значний щабель до професійного зростання учнів, і, безумовно, утвердження високого професійного статусу закладу на теренах професійно-технічної освіти області.

Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Закарпатській області

pozytyv-pto1

pozytyv-pto1