Київ приймав учасників виставки-презентації «Інноватика в сучасній освіті»

У Київському виставковому центрі «ЕкспоПлаза»  22-24 жовтня відбулася V Національна виставка-презентація «Інноватика в сучасній освіті».


Перший заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма відкрив виставку-презентацію. Він зазначив, що навчальні заклади України реформують свою діяльність, упроваджуючи у практику кращий вітчизняний та міжнародний досвід, підвищують якість навчання і виховання конкурентоспроможного молодого фахівця. Він також поінформував, що згідно з Указом Президента України 2013 рік оголошено Роком дитячої творчості.
У виставці-презентації взяли участь президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень, директор компанії «Виставковий Світ» Світлана Рудько, виконавчий директор освітянських заходів компанії «Виставковий Світ» Віталій Сокол, представники вищих навчальних закладів, наукових установ, методичних центрів, що забезпечують засобами навчання галузь освіти, близько 800 учасників з усієї України, а також представники навчальних закладів Китайської Народної Республіки, Російської Федерації, США та Французької Республіки.
Уже стало доброю традицією представляти напрацювання педагогічних працівників Закарпатського краю на щорічній виставці-презентації. Освітяни області обмінялися досвідом упровадження інноваційних технологій, реалізацією освітніх проектів, презентували кращі досягнення в галузі освіти і науки. Упродовж триденної роботи виставки педагоги та науковці взяли участь в роботі семінарів, «круглих столів», науково-практичних конференцій.
Закарпатська делегація освітян представила виставковий стенд, де були розміщені науково-методичні розробки департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації, Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, роботи вихованців Хустського районного центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Вишківського дошкільного навчального закладу №1 «Веселка» та інші, який відвідали Перший заступник Міністра освіти і науки Євген Суліма та президент Національної академії педагогічних наук України Василь Кремень. Вони високо оцінили напрацювання педагогів та науковців краю.
Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації Маріанна Кляп розповіла представникам Міністерства освіти і науки та Національної академії педагогічних наук про системну роботу з надання якісних освітніх послуг. За сприяння департаменту освіти і науки, молоді та спорту і Закарпатської обласної державної адміністрації успішно реалізовуються освітянські програми та проекти щодо вдосконалення та покращення якості надання освітніх послуг. Адже сучасна освіта – це вирішальна сила сьогодення для формування інтелектуального потенціалу країни, здобуття знань, необхідних для творчого зростання майбутніх кваліфікованих спеціалістів в різних сферах діяльності.
Також Маріанна Іванівна виступила із доповіддю про інноваційну діяльність та її нормативно-правове забезпечення. Особливості інноваційних підходів до формування творчої особистості розкрила Палько Тетяна Василівна, директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, а про створення інноваційно-освітнього простору на теренах Закарпатської області розповів Химинець Василь Васильович, д.ф.-м.н., професор кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти ЗІППО. Також у роботі конференції взяли участь науковці ЗІППО та педагоги краю.
Делегація освітян області представила на розгляд учасників та організаторів заходу напрацювання науковців, педагогічних працівників загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів та інституту післядипломної педагогічної освіти. Почесними дипломами МОН України та Національної академії педагогічних наук за організаційно-управлінське забезпечення інноваційного розвитку освітнього простору регіону нагороджені департамент освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА, а Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти – за науково-методичне забезпечення інноваційного розвитку освітнього простору регіону.
Відрадно відзначити, що освітяни області повернулися у рідні терени з вагомим багажем нагород:
Золотими медалями нагородили Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти та науково-дослідну лабораторію здоров’язбережувальних технологій;
Срібними медалями – Хустський районний центр науково-технічної творчості учнівської молоді, Великодобронську ЗОШ І-ІІІ ступенів Ужгородського району Закарпатської області та Вишківський дошкільний навчальний заклад №1 «Веселка».
Учасники виставки-презентації також нагороджені іменними дипломами МОН та Національної академії педагогічних наук.
Педагоги Закарпаття зуміли гідно представити власні напрацювання на виставці найвищого рівня.