Зустріч освітян краю

 

На базі Закарпатського обласного палацу дитячої і юнацької творчості відбулося розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації.


На порядку денному розглядалися  питання: про нагородження учнів, які стали переможцями IV етапу Всеукраїнських предметних олімпіад та їхніх учителів; про нагородження переможців ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт, учнів – членів Малої академії наук України у 2013 році; про підсумки розвитку освіти, фізичної культури і спорту у 2012/2013 н.р. та завдання на 2013/2014 н.р.
У засіданні розширеної колегії взяли участь члени колегії, голови райдержадміністрацій та міськвиконкомів, начальники управлінь та відділів облдержадміністрації, начальники відділів (управлінь) освіти, молоді та спорту райдержадміністрацій і міськвиконкомів, ректори і директори вищих та професійно-технічних навчальних закладів, керівники навчальних закладів обласного підпорядкування, голови райкомів та міськвиконкомів профспілкових комітетів працівників освіти, завідувачі районних та міських методичних кабінетів, керівники, педагогічні працівники дошкільних загальноосвітніх, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів та дитячо-юнацьких спортивних шкіл, відповідальні працівники департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації, представники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
У роботі колегії взяли участь голова Закарпатської ОДА Олександр Ледида та заступник голови ОДА Іван Качур.
Під час колегії Олександр Ледида зазначив, що «вже втретє ми проводимо щорічне розширене засідання колегії департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації, на якому підбиваємо підсумки минулого навчального року та обговорюємо перспективи на цей рік. Перше на порядку денному - стан підготовки до нового навчального року. Також актуальним залишається питання охоплення дошкільною освітою, зокрема розширення мережі дошкільних закладів та розробка електронної бази реєстрації дітей у садочки».
Керівник краю привітав освітян з початком нового навчального року та виконав почесну місію - нагородження переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсу науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України. Учні, які посіли перші місця, отримали по 4 тисячі гривень, вчителі, які їх підготували - по 8 тисяч. За друге місце - по 3 та 6 тисяч, відповідно. 4 та 2 тисячі отримали ті, хто своїми знаннями заслужили третє місце. Також він вручив представникам шести закарпатських шкіл ключі від шкільних автобусів. Новенькі автобуси поїдуть до Іршавського, Мукачівського, Тячівського, Хустського районів та на Ужгородщину.
Виступаючи перед присутніми в залі освітянами, Маріанна Кляп, директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської облдержадміністрації доповіла про розвиток освіти, фізичної культури і спорту Закарпаття з урахуванням сучасних вимог до реалізації державної політики в галузі дошкільної, загальної середньої, позашкільної, професійно-технічної та вищої освіти, а також ознайомила з розвитком фізкультурно-оздоровчої та спортивно-масової роботи, молодіжної діяльності в 2012/2013 н.р. та завдання на 2013/2014 н.р.
Зокрема Маріанна Кляп наголосила, що 2012/2013 навчальний рік головою Закарпат­ської обласної державної адміністрації Олександром Ледидою оголошено Роком надання якісних освітніх послуг. Стрижневим завданням освітньої галузі було забезпечення реальних результатів щодо зростання якості освіти в області. Відповідно до цього зусилля департаменту були спрямовані на забез­печення стабільного розвитку освітньої галузі і поліпшення умов для доступу до якісних освітніх послуг, упровадження нового Державного стандарту початкової, базової і повної середньої загальної освіти, зміцнення матеріально-технічної бази навчальних закладів. З цією метою вжито заходи щодо реалізації Державної цільової соціальної програми розвитку дошкільної освіти на період до 2017 року, Державної цільової соціальної програми розвитку позашкільної освіти на період до 2014 року, Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти на 2011-2015 роки, Державної цільової програми впровадження у навчально-виховний процес загальноосвітніх навчальних закладів інформаційно-комунікаційних технологій «Сто відсотків» на період до 2015 року, Державної цільової соціальної програми «Шкільний автобус» та відповідних регіональних програм.
Про шляхи вирішення проблем та досягнення післядипломної освіти в краї  вела мову директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Тетяна Палько.