Поділитися і запозичити досвід

 


Освіта становить невід’ємну частину життя кожної людини і є наріжним каменем формування особистості. Ключовою рисою сучасної української освіти можна вважати її перехідний, трансформаційний характер. З 2012-2013 навчального року почався поступовий перехід загальноосвітньої школи на нові Державні стандарти початкової, базової та повної загальної середньої освіти. Процес впровадження нових стандартів потребує формування нової школи.


Всеукраїнська акція «Нові стандарти – нова школа» покликана сприяти ефективному впровадженню нового Державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти через взаємовідвідування та обмін досвідом освітян різних регіонів. Відповідно до графіка участі в Акції делегацій адміністративних одиниць Закарпатської області 17 червня Мукачівський район відвідала делегація освітян Тячівщини у складі, начальника та заступника управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації, Довжанина М. І. та Шевері І.І., заступника начальника управління освіти, молоді та спорту Тячівської райдержадміністрації, Зеленської Н.О., завідувача РМК, Малешка І.Ю., голови райкому профспілки, керівників навчальних закладів району. Поважних гостей зустрічали О.О. Товт, начальник відділу освіти Мукачівської районної державної адміністрації, О.І. Тулюк, заступник начальника відділу освіти, Ю.В. Федорчук, голова райкому профспілки працівників освіти Мукачівського району, Г.І. Диганич, завідувач РМК. У Мукачівському районі уже є чимало напрацювань з питань впровадження нових Державних стандартів, про які гості дізналися переглянувши змістовну презентацію з досвіду роботи відділу освіти та районного методичного кабінету, а також відвідавши навчальні заклади Мукачівщини.
Сучасний дошкільний заклад нового європейського типу у с.Червеньові гостинно зустрів учасників делегації, презентувавши їхній увазі не тільки досвід роботи та методичні напрацювання, а й своє найбільше багатство – творчість дошкільнят. З 66 дошкільних закладів району, подібними закладами нового типу, які збудовані з урахуванням усіх сучасних вимог, є також Завидівський та Макарівський ДНЗ. Система дошкільної освіти Мукачівського району, як і держави в цілому, засвідчує активні процеси розбудови і розвитку дошкільної освіти, а дошкільні заклади Мукачівського району неодноразово відзначені як кращі ДНЗ області. За підсумками проведення обласного етапу конкурсу «Кращий дошкільний заклад» у 2009 році І місце у номінації «Кращий дошкільний навчальний заклад сільської місцевості» зайняв Обавський ДНЗ, у 2011 ІІ місце – Горондівський ДНЗ.
Перехід на роботу за новим Державним стандартом відділ освіти Мукачівської райдержадміністрації здійснює шляхом реалізації комплексу завдань, що передбачають створення належних умов для організації навчально-виховного процесу. У цьому могли пересвідчитися гості краю побувавши у Верхньовизницькій ЗОШ І-ІІІ ступенів, де окрім сучасних класних приміщень європейського зразка для дітей відкрито новий актовий зал та спортивний комплекс, а відвідини Залужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів довели, що не тільки новобудови можуть похизуватися хорошою матеріально-технічною базою. Кожна школа Мукачівського району готується гідно зустріти новий 2013-2014 навчальний рік, всі 70 навчальні заклади забезпечені протічною холодною (гарячою) водою, у 16 облаштовано внутрішні санвузли, у 57 школах працюють шкільні їдальні, у 26 – організовано роботу медичних працівників. Відділом освіти проводиться цілеспрямована робота комп’ютеризації закладів освіти та підключення їх до мережі Інтернет. Результатом є забезпечення комп’ютерною технікою всіх загальноосвітніх шкіл І-ІІІ та І-ІІ ступенів. Загальноосвітні школи І ступеня забезпечені технікою для ведення шкільної документації. На разі можна констатувати, що процес впровадження нових Державних стандартів на Мукачівщині вже пройшов чималий шлях, хоча попереду на педагогічну громаду краю чекає ще багато роботи.
З візитом у відповідь 18 червня делегація освітян Мукачівського району на чолі з О.О. Товтом, начальником відділу освіти Мукачівської райдержадміністрації, відвідала Тячівщину. Ознайомившися з освітньою системою району, роботою відділу освіти та районного методичного кабінету, освітяни Мукачівщини відвідали в ясла-садок с. Криве, позашкільний навчальний заклад, Тернівський МНВК, Новоселицьку ЗОШ І-ІІІ ступенів.
За підсумками дводенної роботи обидві сторони відзначають, що проведення Всеукраїнської акції «Нові стандарти – нова школа» сприяє налагодженню дружніх стосунків між навчальними закладами різних районів, впровадженню нових ідей у практичну діяльність. За результатами зустрічей висловлено спільну зацікавленість у активізації співпраці освітян Мукачівського та Тячівського районів у напрямку впровадження нових Державних стандартів.