Фестиваль дитячої творчості

Обласний фестиваль технічної творчості учнів професійно-технічних навчальних закладів відбувся 23 квітня 2013 року в Ужгородському професійному машинобудівному ліцеї з нагоди проведення в Україні Року дитячої творчості, оголошеного Президентом України. У фестивалі взяли участь усі 18 ПТНЗ нашого краю, які сформували свої виставкові експозиції з експонатів, виготовлених у навчальних майстернях, гуртках технічної творчості та характеризують напрямки підготовки робітничих кадрів у навчальному закладі, його спеціалізацію, творчий потенціал і винахідливість педагогічного та учнівського колективів: художньо-декоративні вироби з дерева, металу, кераміки, лози; швейні вироби, вироби ручної вишивки та в’язання, експонати навчальних закладів, у яких здійснюється підготовка робітників для сфери послуг, торгівлі та масового харчування, друкована продукція, інформаційні технології.


Проведений захід продемонстрував розвиток науково-технічної творчості учнівської молоді, сприяв пропаганді та популяризації досягнень колективів із науково-технічної, пошуково-конструкторської, дослідницької діяльності, раціоналізації та винахідництва, рівень залучення учнівської молоді до різноманітних напрямків науково-технічної творчості.
На свято технічної творчості завітали гості з облдержадміністрації, департаменту освіти і науки, молоді та спорту, представники роботодавців, ветерани професійно-технічної освіти. Учасників дійства вітали Качур І.І., заступник голови обласної державної адміністрації, Царенко І.А., генеральний директор ПАТ „Єврокар”, Гриньо М.М., директор концерну „Крокус МГ”, Варцаба С.В., директор ПРАД „Видавництво Закарпаття” та інші.
Протягом фестивалю кращі майстри виробничого навчання разом зі своїми учнями демонстрували майстер-класи: декорування палантинів як аксесуарів до костюмів, декорування суконь макетним методом, китайський розпис на штучних нігтях, різновиди сучасних видів плетіння волосся з використанням стрічок (Ужгородське вище комерційне училище Київського національного торговельно-економічного університету); монтаж колони з гіпсокартону і створення заливного вітражу на склі (Хустський професійний ліцей); карвінгу (Ужгородське вище професійне училище торгівлі та технологій харчування); виготовлення гуцульського топірця (Міжгірський професійний ліцей); декоративне оформлення вітрин (Державний навчальний заклад „Мукачівський професійний ліцей”).
Самодіяльний художній колектив Ужгородського вищого професійного училища торгівлі та технологій харчування дарував присутнім чудові пісні, а підтягнуті й святково одягнуті учні кожного навчального закладу презентували свої напрацювання, які демонструвалися на експозиціях.
Члени журі фестивалю переглянули й оцінили експонати та відібрали кращі для формування експозиції Закарпаття на Всеукраїнському огляді-звіті переможців регіональних фестивалів технічної творчості учнів професійно-технічних навчальних закладів, який проводитиметься у червні цього року в м. Києві.
Підбиваючи підсумки фестивалю, оргкомітет та журі відзначили навчальні заклади Дипломами за кращі експонати і Подяками за проведені майстер-класи.
Обласному фестивалю передували виставки-огляди технічної творчості учнів у кожному навчальному закладі, їхні експозиції переглянули сотні учнів загальноосвітніх навчальних закладів під час проведення в ПТНЗ днів відкритих дверей, разом із центрами зайнятості ярмарок і парадів професій. У багатьох навчальних закладах відбулися паради гуртків та інші масові заходи, передбачені планом департаменту освіти і науки, молоді та спорту облдержадміністрації із підготовки та проведення у 2013 році Року дитячої творчості.