Молодь Закарпаття обирає здоров’я

З метою популяризації і пропаганди здорового способу життя, запобігання негативним проявам серед дітей і молоді, розвитку творчих здібностей молоді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся ІІ (обласний) етап Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я».
Основні завдання фестивалю полягали в активізації молодіжного руху за здоровий спосіб життя, набуття та засвоєння дітьми нових знань про здоровий спосіб життя, підвищення рівня інформованості молоді з питань профілактики тютюнопаління, алкоголізму, захворювань на ВІЛ/СНІД, популяризація технологій навчання за методом «рівний-рівному», виявлення, обмін і розповсюдження кращого досвіду з профілактики запобігання негативним проявам серед дітей і молоді засобами мистецтва, впровадження нових форм «здорового дозвілля» дітей і молоді.
У фестивалі-конкурсі взяли участь 15 команд з районів і міст області (115 учасників).
Програма фестивалю включала проведення літературно-музично-спортивної міні-композиції, тренінгу «Молодь обирає здоров’я», вікторини-конкурсу «Що я знаю про здоровий спосіб життя?», конкурсу плакатів, фотографій, художніх робіт.
Учасники фестивалю-конкурсу в образній формі демонстрували наслідки паління, вживання наркотичних речовин, неправильного харчування, фізичного режиму.
Журі відзначило належний рівень підготовки учасників фестивалю-конкурсу у всіх номінаціях. За результатами виступів команд з літературно-музично-спортивними міні-композиціями абсолютними переможцями обласного етапу фестивалю-конкурсу стала команда «Віват» Тячівського району, яка представляла нашу область у третьому етапі Другого Всеукраїнського фестивалю-конкурсу. «Молодь обирає здоров’я». Цей захід був організований Міністерством України у справах сім’ї, молоді та спорту, Українським державним центром позашкільної освіти Міністерства освіти і науки України і проходив на базі Українського дитячого центру «Молода гвардія».
Учні Тячівщини гідно представили наш регіон. Команда «Віват», підготовкою якої займалися педагоги Тячівського районного центру дитячої та юнацької творчості (директор Кузнец Л.І.) та вчитель музики Буштинської ЗОШ І-ІІІ ст. Паш-Несіймука В.С., показала високий рівень виступу, артистизм і талант, за що отримали Грамоти Міністерства України та Міністерства у справах молоді і спорту.
Цей фестиваль набув популярності серед учнівської молоді краю і стане традиційним заходом, який сприятиме формуванню в учнів навиків здорового способу життя.

Валентина Сивохоп,
завідувач кабінету виховної роботи
та предметів етико-естетичного циклу ЗІППО