Виховуємо юних патріотів та національно свідомих громадян!

patrio-rahiv1

За даними державного інституту розвитку сім'ї та молоді майже 30 % українських студентів планують назавжди залишити Україну після навчання, а ще 25% хотіли б поїхати на заробітки за кордон. У цих умовах постає необхідність розв'язання на державному рівні найгостріших проблем, пов'язаних з вихованням патріотизму та формуванні національної свідомості населення України як основи консолідації суспільства і зміцненні держави.

Саме тому нещодавно на базі Діловецької ЗОШ І-ІІІ ст., що на Рахівщині, відбувся районний семінар класних керівників на тему «Виховання патріотизму та національної свідомості учнів», яка є особливо актуальною в наш час. Керівництво школи в особі директора Юращук М.М., заступників з навчальної та виховної роботи Матчук М.М. та Мендрешори О.І. радо вітали гостей, адже розуміють, що формування у молодого покоління високої патріотичної свідомості, почуття любові до України, пошани до видатних вітчизняних історичних діячів, готовності до виконання громадянських і конституційних обов'язків – головна мета всієї педагогічної громадськості.
Методист РМК управління освіти, молоді та спорту Федосенко Т.М., керівник семінару, ознайомила із планом роботи та наголосила на тому, що національно-патріотичне виховання – це не лише виховання любові до рідного дому, сім'ї, навчального закладу, з якої зароджується любов до рідної країни, а й виховання шанобливого ставлення до людини-трударя та результатів її праці, рідної землі, захисників Вітчизни, державної символіки, традицій держави, загальнонародних свят.
Учасники та гості семінару побували на годинах спілкування педагогів школи: Томенюк І.П. у 1 класі – «Ми – українці»; Чуркіної Л.І. у 6-А класі – «Символи держави моєї»; Шеф В.Ф. у 7-А класі – «Воїни світла»; Бойчук О.М. у 10-Б класі – «Україно, колиско моя». Відвідувачів приємно вразила різноманітність представлених форм роботи: захисти проектів, презентації, дослідження, ігри, інсценізації, музичні композиції, а також мотиваційно-змістова та емоційна спрямованість, сучасність та багатоаспектність обговорюваних питань. Флеш-моб «Україна єдина» згуртував діловчан під синьо-жовтими кольорами державного прапора та умовного позначення її території. А літературно-музична композиція «Україно моя, ти одна, як життя», підготовлена заступником директора з виховної роботи Мендрешорою О.І. та вчителем музики Шепетою Н.В., вразила щирим патріотичним запалом маленьких громадян нашої держави, гідних гордо заявляти на весь світ: «Ми – українці!».

Федосенко Т.М., методист РМК

patrio-rahiv2