Україна моя вишивана

vushuvana1

Сьогодні, в час взаємопроникнення різних культур, вкрай важливо зберегти свою національну неповторність, духовний зв’язок між поколіннями, моральні цінності, яку крізь віки проніс наш народ.
«Українське народознавство як основа національного виховання у роботі з дітьми дошкільного віку» – такою була тема семінару вихователів ясельних та середніх груп дошкільних навчальних закладів Хустського району, який проходив у квітні на базі Олександрівського ДНЗ (завідувач М.Білич).

Мета семінару – підвищити рівень теоретичної підготовки педагогів щодо питань патріотичного виховання дошкільників в умовах сьогодення, розкрити необхідність посилення громадянського виховання, сприяти оволодінню педагогами основними засобами цілеспрямованого впливу на формування особистості дошкільників, розширити та уточнити знання з основних напрямів, форм та методів патріотичного виховання дітей дошкільного віку.
У ході семінару вихователі ДНЗ району мали змогу переглянути та проаналізувати заняття, проведені вихователями С. Пацкан „Намисто для ляльки Наталочки” та Г. Ляшкович „Українські рушники – скарби народні навіки”. Вихованці продемонстрували свої знання з народознавства, розвитку мовлення та художньо-естетичного розвитку.
Варто відзначити, що педагоги дошкільного навчального закладу прикладають багато зусиль для того, щоб плекати паростки патріотизму в своїх вихованців, створюють умови для ознайомлення дітей з історією рідного краю, специфікою праці і побуту, особливостями мови і культури.
Вікторія Кір’янова, методист Хустського районного методкабінету, у своєму виступі-презентації „Хай в серці кожної дитини живе любов до України” наголосила на пріоритетності патріотичного виховання дошкільників відповідно до змісту нової редакції Базового компонента дошкільної освіти.
З педагогами ДНЗ проведено тренінг „Виховуйте дитину так, щоб у неї були цінності душі”.
Учасники семінару зробили висновок, що виховання дітей в українських національних традиціях, звичаях, культурі – фундамент патріотичного виховання, який закладає дошкільна освіта нашої держави, і, безумовно, кожен з нас.

А.Куцина,
вихователь Нижньоселищенського ДНЗ
Хустського району

vushuvana