Виховуємо маленьких патріотів

hust-vyh-patr-1

Одним із пріоритетних напрямів освітньої роботи РМК відділу освіти Хустської райдержадміністрації є патріотичне виховання у контексті розвитку духовного потенціалу особистості дитини дошкільного віку.
З метою розширення та підвищення рівня поінформованості вихователів ДНЗ щодо питань національного виховання в умовах сьогодення на базі Нанківського дошкільного закладу (завідувач М. Чулей) пройшов районний семінар вихователів старших та середніх груп „Формування соціально-моральної особистості в умовах взаємодії дошкільної установи та сім’ї”.

Методист Хустського райметодкабінету В.Кір’янова виступила із методичними рекомендаціями щодо вивчення стану роботи з патріотичного виховання дітей дошкільного віку, наголосивши, що плекання національної свідомості й самосвідомості, прищеплення моральних ідеалів та ціннісних орієнтирів починається з раннього дитинства, з перших років життя дитини.
Практичний блок семінару розпочався переглядом занять, проведених вихователем Г. Шутко „Українці ми маленькі” та М. Гапеєв „Бережіть свій рідний край”. Вихованці продемонстрували свої знання з народознавства, розвитку мовлення та художньо-естетичного напряму.
Варто відмітити, що педагоги дошкільного навчального закладу прикладають багато зусиль для того, щоб плекати паростки патріотизму в своїх вихованців, створюють умови для ознайомлення дітей з історією рідного краю, специфікою праці й побуту, особливостями мови і культури.
Цікаво та змістовно пройшов майстер-клас для учасників семінару «Народна лялька-мотанка - оберіг наших душ», який підготувала та провела методист В. Кір’янова.
Переглянуто презентації із досвіду роботи Т. Король, голови РМО (Боронявський ДНЗ) „Становлення та збагачення соціально-моральної компетентності дошкільників у процесі формування особистості дитини разом з родиною” та вихователя-методиста Л.Чолан „Методики, пошук, досвід: завтра на заняття”.
Учасники семінару відвідали музей „Українська світлиця”, створений педагогами Нанківського дошкільного навчального закладу, де діти ознайомлюються з національною символікою, різноманітними атрибутами щодо відтворення обрядів і свят.
Педагоги району переконалися, що патріотичне виховання - це велика і складна робота, яку треба здійснювати систематично, протягом усіх років перебування дитини у дошкільному закладі.

Т. Росоха,
вихователь Драгівського ДНЗ Хустського району

hust-vyh-patr-2

hust-vyh-patr-3