Форум учителів іноземної мови

17 жовтня 2013 року делегація освітян Закарпатської області до складу якої входили: Олеся Рацюк та Іванна Буксар – методисти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, Оксана Гербей – завідувач районного методичного кабінету управління освіти, молоді та спорту Виноградівської райдержадміністрації, Павло Мадай – головний спеціаліст управління освіти, молоді та спорту Хустської райдержадміністрації, Ярослав Зизень, Маріанна Михайлишина та Олена Пріц – методисти управлінь освіти Тячівського, Ужгородського районів та м. Ужгорода взяла участь у Всеукраїнському форумі вчителів іноземних мов «Якість освіти: унікальна роль мови», що відбувся у стінах Київського національного лінгвістичного університету під головуванням заступника Міністра освіти і науки Бориса Жебровського.
Борис Жебровський наголосив: «Сьогодні Україна впевнено крокує в європейську сім’ю народів і не знати іноземної мови, принаймні, не зручно. Учні ніколи не матимуть успіху на ринку праці, якщо вони не володітимуть одною-двома іноземними мовами. Серед критеріїв, які впливають на якість освіти, – це, звичайно, білінгвістика, вивчення іноземних мов».
Виступи ректора Київського національного лінгвістичного університету Романа Васька, директора Інститут інноваційних технологій і змісту освіти Олександра Удода, завідувача лабораторії навчання іноземних мов Інституту педагогіки Національної академії педагогічних наук України Валерія Редька охоплювали ряд актуальних питань іншомовної освіти. Директор Британської Ради в Україні Мартін Даул, заступник директора Гете-Інституту в Україні Петра Кьоппер-Маєр, аташе Посольства Французької Республіки в Україні Вірджінія Вільшанж проаналізували питання фахової підготовки та перепідготовки вчителів іноземної мови та впровадження другої іноземної мови в Україні.
Також у рамках форуму відбувся круглий стіл «Особливості навчально-методичного забезпечення з іноземних мов учнів загальноосвітніх навчальних закладів», у якому взяли участь автори підручників з іноземних мов, представники Інституту педагогіки НАПН України та інші.