ХХ Міжнародний конкурс з української мови ім. Петра Яцика

DSC 0222

29 лютого Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти радо зустрів учасників четвертого етапу ХХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Біографія засновника конкурсу – це свідчення того, як пересічна людина своєю працею може стати не тільки людиною успішною і багатою, але й залишатися великим патріотом України, свідомим українцем й у далекому зарубіжжі. Діяльність Петра Яцика на благо України–життєвий приклад для кожного школяра і кожного свідомого українця.

Із теплим словом до учасників зібрання звернулася заступник директора інституту з навчально-методичної роботи та моніторингу якості освіти, кандидат педагогічних наук Т.Д. Гнаткович. У вітанні до учасників змагань вона зазначила, що знання державної мови відкриває широкі перспективи для здобуття вищої освіти, становлення і духовного зростання особистості. Відрадно, що учасниками конкурсу стали й студенти, майбутні працівники торгівлі, сільського господарства культури та освіти.
Представник Ліги українських меценатів, кандидат педагогічних наук, доцент, письменник П.М. Ходанич у своєму виступі наголосив про націєтворче значення української мови, факторі об’єднання української діаспори. Вивчення української мови у школах національних меншин на Закарпатті має свою специфіку, що відображено в нашому законодавстві. Тому приємно бачити серед учасників конкурсу і переможців його третього етапу етнічних угорців, німців, румун, росіян.
Перед початком конкурсних змагань відбулося нагородження переможців III етапу конкурсу, а це 29 учнів та студентів області. Їм було вручено почесні грамоти Ліги українських меценатів і департаменту освіти та науки облдержадміністрації, також бібліотечки сучасної української літератури. До кола переможців увійшли учні практично з усіх районів Закарпаття.