Учнівські таланти розкриваються...

olimp-09-01-14-1

Українці ще святкують Різдвяні свята, ще гучно лунають колядки, а в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти урочисто розпочалося відкриття ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів.

Учнівська олімпіада з педагогіки і психології серед старшокласників відкриває низку тривалих змагань за право бути кращими серед кращих. Упродовж місяця, день у день компетентні члени журі визначатимуть переможців, які захищатимуть честь нашого регіону на ІV етапі Всеукраїнський учнівських олімпіад із навчальних предметів.
Тетяна Палько, директор інституту, привітала учасників олімпіади і наголосила: "Ви в цьому році відкриваєте змагання, але оскільки ви берете участь у такій важливій олімпіаді з педагогіки і психології, то ви налаштовані на гарний результат, терпеливі, зробили собі установку, що все буде добре. Лише майбутні педагоги, які впевнені у своїх силах та знаннях, зможуть сьогодні гідно розпочати наші змагання".
Директор інституту представила присутнім гостей та надала слово для урочистого відкриття голові оргкомітету, директорові департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА Мар’яні Кляп: "Шановні учасники олімпіади, колеги! Від імені департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської ОДА я вітаю вас із такою знаменною подією. Відрадно, що саме з вас ми розпочинаємо третій етап Всеукраїнський учнівських олімпіад із навчальних предметів. Тут зібралися ті учні загальноосвітніх навчальних закладів, які, можливо, пов'язують своє майбутнє з педагогічною працею. Це є важливий крок, який потрібен кожному із нас, який потрібен майбутньому нашої держави, і кожен учасник це усвідомлює. Не маючи можливості детально вивчати педагогіку та психологію у школі, покладаючись на власні сили, внутрішнє самовизначення, специфічне бачення оточуючого світу ви робите свідомі кроки у виборі майбутньої професії."
 Мар'яна Іванівна наголосила, що цього року департамент освіти і науки, молоді та спорту змінив підходи до проведення ІІІ етапу олімпіад. Якщо в попередні роки готувався тільки один варіант завдань, і таким чином у педагогів, які готували учасників олімпіад, могла виникнути думка, що завдання були заздалегідь відомі, то цьогоріч, згідно наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту працівники інституту готували на менше п'яти варіантів завдань.
– Сьогодні, о 8 00 , у присутності заступника голови оргкомітету Тетяни Палько та експерта-консультанта олімпіади Валентини Шевчук мною був визначений один пакет, відкритий і ці завдання ви будете сьогодні виконувати. Також я відкрила ще два пакети з тих чотирьох, котрі залишилися, переконавшись, що там були зовсім інші завдання. Тобто, витік інформації за межі інституту, був максимально перекритий. Із наступного року планується нововведення: створити збірник олімпіадних завдань, котрі будуть включати 300-500 завдань і в день проведення олімпіади, шляхом жеребкування, визначатимуться завдання – відмітила учасникам олімпіади та присутнім педагогам директор департаменту Мар'яна Кляп.
Директор департаменту розповіла, що висококваліфіковане журі у складі доцентів, заслужених працівників освіти, досвідчених педагогів, які працюють у галузі, пов'язаній з педагогікою та психологією, гідно оцінюватимуть роботи учасників та визначать достойного переможця. Мар’яна Кляп закликала дотримуватися всіх умов олімпіади, діяти мудро, розважливо та дотримуватися чинного законодавства.
– Сьогодні у нас дійсно найкращі учасники, ті, які своє майбутнє бачать у педагогіці. Тож, шановні школярі, успіхів вам. Нехай щастить! – такими словами завершила свій виступ Мар'яна Кляп.
Лідія Ходанич, доцент кафедри педагогіки та психології, голова журі, побажала присутнім, щоб часточка тієї радості, що дарують новорічні свята, залишилася з присутніми надовго.
- Відомий філософ, поет Григорій Сковорода зауважив, що найважче для людини - пізнати самого себе. Ви вже це робите в ім'я свого майбутнього, але сподіваємося, що і в ім'я майбутнього нашого народу, майбутнього України. Ми будемо максимально сприяти, щоб ви виявили найкращі сторони, розкрили найкращі риси та здібності. А ви, як майбутні психологи знаєте, що немає поганих людей. У кожного є світла сторона, і темна. Сьогодні хай говорить світле. Ми з вами працюємо на позитив. Заряджайтеся добром та енергією. Успіху вам, – побажала Лідія Ходанич учасникам олімпіади.
Валентина Шевчук, експерт-консультант, ознайомила присутніх із ходом проведення олімпіади, розповіла про завдання та побажала успіхів.
Старшокласники розійшлися по аудиторіях виконувати олімпіадні завдання.
Варто відмітити, що 10 січня, упродовж дня, вперше в історії інституту на сайті будуть виставлені попередні протоколи. Такий підхід до проведення олімпіад забезпечує відкритий доступ широкої читацької аудиторії до попередніх результатів ІІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та унеможливлює витік інформації.

olimp-09-01-14-1

olimp-09-01-14-1

olimp-09-01-14-1

olimp-09-01-14-1

olimp-09-01-14-1