Досвід кращих – надбання кожного

21 жовтня у Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти секція «Світова література» розпочала роботу обласної школи педагогічної майстерності «Конкурс «Учитель року» – грані педагогічної творчості».

Тетяна Палько, директор інституту Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, привітала учасників заходу, побажала енергійності, творчості, позитиву та запросила всіх до співпраці. Наголосила, що вчитель має бути креативним та творчим, бо майстер-клас, який проводиться як тренінг, має допомогти та навчити педагога як перемагати. Лише копітка праця, наполегливість та професіоналізм дадуть плідний результат у майбутньому.
Тетяна Гнаткович, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін ЗІППО, наголосила  на тому, що перемогу у такому випробуванні  здобувають педагоги, які володіють не тільки високими професіоналізмом, але й неабиякими особистісними якостями.
Майстер-клас демонструють лауреат Всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2014»  в номінації «Світова література» –  Вікторія Туряниця (учитель світової літератури Свалявської гімназії) та лауреати обласного конкурсу – Ксеня Товтин (учитель світової літератури ЗОШ І-ІІІ ст. с. Тур’я-Ремета), Віталія Баняс (учитель світової літератури Крайниківської ЗОШ І-ІІІ ст.).
Демонструючи майстер-класи, вони представили результати елементів власної системи роботи, метод прийомів, педагогічних ідей, які забезпечують ефективне рішення навчально-виховних завдань.
Тетяна Дмитрівна акцентувала увагу на умовах прогнозування результатів майстер-класу і зупинилася на мотивації свідомої діяльності учителів, які беруть участь у майстер-класі:
- методично грамотна побудова форм, методів в організації педагогічної діяльності;
- рефлексія діяльності Майстра й учасників у процесі майстер-класу.
Отже, майстер-клас у цьому форматі працював за принципом: «Я – вмію, я знаю, як це робити, я навчу Вас».
Робота обласної школи педагогічної майстерності продовжиться у секціях «Початкові класи», «Географія», «Директор школи», «Трудове навчання».