Про підсумки ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” та відзначення його переможців

 

ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ
ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Н А К А З
27.02.2013 Ужгород № 124

Про підсумки ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” та відзначення його переможців

На виконання Указу Президента України від 29 червня 1995 року № 489/95 „Про Всеукраїнський конкурс „Учитель року”, відповідної постанови Кабінету Міністрів України від 11 серпня 1995 року № 638 „Про затвердження Положення про всеукраїнський конкурс „Учитель року”, рішення колегії Міністерства освіти і науки молоді, та спорту України від 31.05.2012 № 6/5-19 „Про підсумки Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2012”, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 24.10.2012 № 1143 „Про проведення всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”, наказу управління освіти і науки облдержадміністрації 13.11.2012 № 691 „Про проведення в області у 2012/2013 навчальному році XVIІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” та наказу департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації 13.02.2013 № 68 „Про проведення фіналу ІІ туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” 5 – 22 лютого 2013 року в місті Ужгороді на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся перший і другий етапи ІІ (обласного) туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” у номінаціях: „Інформатика”, „Фізика”, „Іноземна мова” (французька), „Музичне мистецтво”, „Російська мова”.
У І турі ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” узяли участь 253 педагоги області.
Для участі в першому етапі ІІ туру ХVІІІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” було надіслано 71 пакет необхідних матеріалів переможців І туру конкурсу всіма відділами (управліннями) освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів області; у конкурсних випробуваннях узяли участь 60 учителів, згідно з додатком 1.
Перший етап ІІ (обласного) туру XVIIІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” відбувся відповідно до Порядку проведення конкурсу і складався з ознайомлення членів журі з матеріалами, поданими учасниками, та конкурсних випробувань: письмової роботи, майстер-класу та співбесіди. Матеріали педагогів містили обґрунтування актуальності та висвітлення основної ідеї досвіду, його практичне значення, обізнаність з новітніми технологіями навчання і виховання, містили систему роботи, яка включала в себе оригінальні ідеї та творчий підхід. Письмова робота засвідчила фахову майстерність учасників конкурсу, володіння ними методикою викладання предмета та їх загальну ерудицію. Під час проведення майстер-класу „Я роблю це так” конкурсанти в оригінальній формі презентували методи своєї роботи за заявленою проблемою та при співбесіді широко використали анімаційні мультимедійні технології. За підсумками цього етапу з кожної номінації було визначено по п’ять учасників другого етапу ІІ (обласного) туру XVIIІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”, які набрали найбільшу кількість балів. Випробування наступного етапу складалися із виконання творчого завдання, практичної роботи та перевірки навичок використання інформаційно-комунікаційних технологій у практичній діяльності вчителя. Зазначені види робіт виявили, що вчителі досконало володіють методикою викладання предмета, уміють налагоджувати контакт з дітьми, використовують активні форми і методи навчання, спрямовують діяльність учнів на практичне засвоєння програмового матеріалу, майстерно використовують засоби предмета для формування загальнолюдських цінностей, знайомлять школярів із здобутками в галузі науки і техніки.
Разом з тим, під час проведення конкурсних випробовувань у педагогів виникали й певні утруднення: вони допускали мовленнєві помилки, не завжди правильно визначали тип уроку відповідно до його місця у навчальній програмі, не всі оцінювали навчальні досягнення учнів, деякі демонстрували власні знання й уміння, не даючи школярам можливості проявити себе.
За результатами цього етапу фахове журі визначало переможця з кожної номінації.
Найвагоміші результати ІІ (обласного) туру XVIIІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” конкурсу в освітян міста Хуст – 1 переможець та 2 лауреати, Виноградівського, Іршавського та Хустського району – по 1 переможцю та 1 лауреату, Рахівського району – 1 переможець, міста Мукачева – 3 лауреати, Міжгірського, Мукачівського та Ужгородського районів – по 2 лауреати, міст Ужгород, Чоп, Великоберезнянського, Перечинського, Свалявського та Тячівського районів – по 1 лауреату.
На підставі зазначеного та протокольних рішень фахового журі

НАКАЗУЮ:
1. Визнати переможцями та лауреатами II (обласного) туру XVIIІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013” учасників згідно з додатком 2.
2. Нагородити учасників II туру XVIIІ Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”: переможців - дипломами та грошовою премією в розмірі 3529, 40 грн, лауреатів - дипломами та грошовою премією в розмірі 1470,60 грн.
3. Вручити переможцям і лауреатам посвідчення про проходження курсової підготовки в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти.
4. Відзначити цілеспрямовану роботу з виявлення і підтримки творчо працюючих учителів, педагогів-новаторів, сприяння у підвищенні ролі вчителя в суспільстві та престижності його професії начальників відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів міст Ужгород, Мукачево, Хуст, Чоп, Великоберезнянського, Виноградівського, Іршавського, Міжгірського, Мукачівського, Перечинського, Рахівського, Свалявського,Тячівського, Хустського та Ужгородського районів.
5. За організацію концертної програми для урочистої церемонії нагородження переможців та лауреатів конкурсу відзначити Ганущину С.І. – директора Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”.
6. Начальникам відділів (управлінь) освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів:
6.1. Забезпечувати відбір та участь у конкурсі вчителів, які мають відповідну результативність роботи та належну фахову підготовку.
6.2. Сприяти заохоченню директорів загальноосвітніх навчальних закладів, учителі яких стали переможцями та лауреатами конкурсу.
6.3. Провести в 2013 – 2014 навчальному році методичні семінари, школи педагогічного досвіду з питань упровадження досвіду педагогічних працівників-переможців та лауреатів Всеукраїнського конкурсу „Учитель року – 2013”:
6.4. Ініціювати позачергову атестацію переможців та лауреатів з метою підвищення кваліфікаційної категорії та присвоєння педагогічного звання.
7. Начальнику управління освіти Ужгородської міської ради Бабунич О.Ю. за належну підготовку навчально-виховних закладів м. Ужгород, на базі яких проходила практична частина конкурсу, відзначити директорів: гімназії м. Ужгорода – Романа С.І., середньої загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів № 15 міста Ужгорода Закарпатської області – Поліщука В.П., Ужгородської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 5 з поглибленим вивченням французької та англійської мов Ужгородської міської ради Закарпатської області – Кіндюха П.Я., Ужгородської загальноосвітньої спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів – Кирлика Я.Ю., Ужгородської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням англійської мови Ужгородської міської ради Закарпатської області – Фесенко С.С.
8. Закарпатському інституту післядипломної педагогічної освіти
(Палько Т.В.):
8.1. Розробити тематику занять обласної „Школи педагогічної майстерності”.
8.2. Презентувати педагогічний досвід учителів-переможців конкурсу „Учитель року – 2013” через заняття у школі педагогічної майстерності.
8.3. Забезпечити вивчення педагогічного досвіду вчителів-переможців конкурсу через систему науково-методичної роботи.
8.4. Надавати цілеспрямовану методичну допомогу відділам (управлінням) освіти райдержадміністрацій та міськвиконкомів у проведенні конкурсу „Учитель року”.
8.5. Широко висвітлити результати конкурсу в засобах масової інформації.
8.6. Домагатися ширшого представництва педагогів області у конкурсі з усіх номінацій.
9. Контроль за виконанням наказу покласти на заступника директора департаменту – начальника управління дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти Сопкову Г.І.

Директор департаменту М. Кляп

 

Завантажити додатки