Слово – безцінна скарбниця...

01 16

Народна мудрість не випадково ставить слово поряд із хлібом: „Держи хліб на обід, а слово – на отвітˮ. Якщо хліб для людини – матеріальний першопочаток, то слово – духовний. Слово – безцінна скарбниця, в яку народ складає „своє давнє життя, свої сподівання, розум, досвід, почуванняˮ (Панас Мирний). Доки народ береже свою мову, доти він зберігає власну сутність, а втрачає мову – губить себе як народ.

Про це і багато іншого, пов’язаного з мовою та її вивченням у сьогоденні, йшлося на відкритті фінального етапу ІХ Міжнародного мовно-літературного конкурсу учнівської та студентської молоді ім. Тараса Шевченка, що відбувся в суботу, 2 лютого, в стінах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.
Відкриваючи захід, Павлова Людмила Михайлівна, уповноважений представник Державної наукової установи „Інститут модернізації змісту освітиˮ, озвучила вітання Міністра освіти і науки України Лілії Гриневич. Наголошувалось, що конкурс проводиться з метою виявлення та державної підтримки майбутніх митців художнього слова, людей з високими патріотичними почуттями та креативними можливостями в галузі української словесності.
Продовжуючи думку попереднього виступаючого, Тетяна Гнаткович, завідувач кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін, кандидат педагогічних наук, говорила про те, як важливо для сучасної людини володіти словом, адже мова – інструмент мислення людини та її стосунків зі світом. Конкурс української мови ім. Т. Шевченка уже давно здобув популярність серед шкільної молоді як захід, спрямований у майбутнє кожного учасника зокрема та України в цілому.
У круговерті сучасного неспокійного життя, інформаційних бумів та економічних стресів слово, за висловом Дмитра Білоуса, рідне „диво калиновеˮ, продовжує нас дивувати красою і глибиною, воно лікує кожного, хто торкнеться його всією душею.
У заході взяло участь 15 школярів, 4 студенти нашого краю.
Переможців ІІІ етапу нагороджено грамотами департаменту освіти і науки Закарпатської ОДА.