Міжнародний семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання і виховання»

.

nush 5

24 жовтня 2017 року за сприяння Міністерства освіти і науки України, Всеукраїнського фонду «Крок за кроком» та Організації Культур Контакт Австрія відбувся Міжнародний семінар «Нова українська школа – нові підходи до навчання і виховання».

Привітала учасників семінару та підтримала новаторів реформи початкової освіти Лілія Гриневич, Міністр освіти і науки України.
Герміне Поппеллер, Посол Посольства Австрії, запропонувала нові підходи до викладання та інноваційні форми та методи в організації навчально-виховного процесу.
Про перші успіхи в запровадженні проекту Державного стандарту початкової загальної освіти розповіли Г. Шовкалюк, координатор проекту для пілотних шкіл з англійської мови, та Л. Андрушко, директор Львівської загальноосвітньої школи І ст. «Світанок».
Роботу семінару організовано у малих групах для керівників, заступників керівників, вчителів та тренерів. Актуальними питаннями для обговорення було використання нових підходів до навчання, забезпечення учасників навчально-виховного процесу дидактичними матеріалами для успішного впровадження нового Стандарту, організація інтегрованого, проектного та кооперативного навчання та ін.
Представники закарпатських пілотних шкіл – керівники, заступники керівників, вчителі Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №8 Ужгородської міської ради Закарпатської області, Ганичівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Ганичівської сільської ради Тячівського району; Чинадіївської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Мукачівської районної ради; Міжгірської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Міжгірської районної ради – та тренери Закарпатського ІППО взяли участь в обговоренні стану реалізації проекту Державного стандарту початкової загальної освіти, розглянули кращі практики nush 2організації інтегрованого навчання та поглибили знання і вміння з використання нових підходів до викладання. Учасники семінару мали можливість ознайомитись із австрійським досвідом викладачів університетського коледжу з підготовки вчителів Австрії Хельги Шахінгер та Сюзанни Фрейншляг. Іноземні колеги провели практикум «Початкова освіта – австрійський досвід. Кооперативне навчання. Модель річки».
Підбив підсумки роботи семінару Павло Хобзей, заступник Міністра освіти і науки України, та проаналізував перший етап моніторингу впровадження проекту Державного стандарту початкової загальної освіти.