Нові можливості для навчання (іншомовна освіта)

З вересня по листопад на онлайн-платформах Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освітипроведено понад 20 обласних вебінарів для вчителів іноземної (англійської, німецької, французької) мови, на різноманітні актуальні теми, такі як: вебінар з питань викладання предмета у 2021/2022 навчальному році, обласний вебінар щодо організації навчання фахівців, які викладатимуть предмет іноземна мова (англійська, німецька, французька) у 2022/2023 н.р. за Концепцією НУШ, планування та організація уроку, особливості оцінювання (формувальне та підсумкове), онлайн-конференція „Stay in control: Best Ways to Manage Your Mixed-Ability Classes”, що проводилася в рамках Всеукраїнського освітнього проєкту DINTERNAL EDUCATION ELT eFEST 2021 наскрізні вміння учнів, сучасне вивчення граматики („Хто знає граматику, той краще розмовляє?”), „Kinderuni und Junioruni” („Дитячий університет та юніорська майстерня”), організація навчального процесу за допомогою сучасних матеріалів та інтерактивних програм, цифрові медіа в процесі навчання іноземної мови тощо.
Мета вебінарів – розглянути різні аспекти роботи вчителя іноземної мови Нової української школи, державні стандарти, освітні програми та модельні навчальні програми, практичні поради щодо створення оптимального навчального середовища для учнів з різним рівнем мовної підготовки.
Учасники заходів мали змогу апробувати елементи технік навчання з учителями пілотних шкіл, а також ознайомитися із симулятором створення навчальних модельних програм. У ході зустрічей також обговорено питання реєстрації на дистанційних платформах за мовами викладання (англійська мова – British Council, французька мова – PROFLE+, німецька мова – Goethe-Institut), терміни, етапи підготовки та сертифікації.
Запрошеними гостями онлайн подій стали колеги з навчально-методичного центру Dinternal Education (м. Київ, м. Львів), методисти, мультиплікатори та референти British Council, PROFLE+, Гете-Інституту, Міжнародного освітньо-методичного центру Dinternal Education, Hueber, Cornrlsen, Французького Інституту.
Спікерами проведених заходів були: Мар’яна Тріфан, Олеся Рацюк, Іванна Буксар, методисти з іноземних мов ЗІППО.
Великий інтерес та активна участь у роботі онлайн семінарів демонструє зацікавленість фахівців та вболівання за іншомовну освіту.