Uzhhorod Access Graduation Ceremony English Access Microscholarship Program

2-112 січня 2021 року завершено реалізацію „Програми малих стипендій з вивчення англійської мови Посольства США в Україні” (ACCESS) у місті Ужгороді. Дворічна захоплююча подорож з вивчення англійської мови та американської культури добігла свого кінця. Заключна онлайн церемонія зібрала всіх учасників проєкту: учнів, батьків, вчителів, організаторів та координаторів Програми. Серед гостей заходу були регіональний аташе з питань викладання англійської мови Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні Тімоті Коллінз та його помічник Лілія Шило, заступник аташе з питань культури Посольства США в Україні Брайан Фурман, директор неурядової міжнародної організації „Project Harmony” Андрій Гайдамашко та його асистент Олександра Безручко, які безпосередньо координували Програму.

Захід відкрив директор Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Ярослав Сивохоп, який привітав учасників Програми та подякував усім, хто долучився до реалізації програми.
Серед привітань, які звучали з екранів моніторів, були і щирі слова з Нью Йорку від Кейт Вілкінсон, яка працювала з учасниками Програми протягом першого року навчання, та Крістіни Квін – голови дипломатичного представництва США в Україні.
Інститут став справжньою домівкою для дітей, які були залучені до Програми. У стінах закладу з кінця 2018 року до початку карантину проходили тренінги, інтенсивні заняття та табори з солодощами, піцою, розвагами, що робило процес навчання цікавим, невимушеним, доброзичливим та, як відмітили учасники, по-справжньому домашнім. Із вересня 2020 року все навчання перейшло в онлайн режим.
Програма ACCESS надала можливість понад 21 дитині з м. Ужгорода, в тому числі переселенцям, безкоштовно поглибити свої знання з англійської мови, більше дізнатися про Сполучені Штати Америки та розвинути лідерські навички.
Випускна церемонія епохи карантину виглядала незвично. Сертифікати вручали електронною поштою, привітання відбувалися дистанційно через веб-камеру, батьки спостерігали за урочистостями з домашніх комп’ютерів. Головне, однак, що знання, отримані дітьми, не віртуальні, а справжні.
Як сказав Тім Коллінз, „ви можете досягти того самого результату в процесі навчання онлайн, як і навчаючись в аудиторії. Ви просто досягнете цього в інший спосіб”.

Презентація результатів проєкту