Осінній франкомовний марафон. До Міжнародного дня учителя французької мови (26 листопада)

franchЦьогоріч в умовах пандемії covid-19 заходи з нагоди Міжнародного дня учителя французької мови Lejourduprofdefrançais (JIPF) відбуваються дистанційно, і такий формат дав багато можливостей усім бажаючим долучитися до промоакцій, зустрітися онлайн та поспілкуватися з відомими особистостями у галузі методики викладання французької мови вітчизняного та міжнародного рівня. Так, упродовж осені щомісяця педагоги області мали змогу брати участь у вебінарах з авторами підручників з французької мови Надією Чумак, Іриною Ураєвою та Юрієм Клименко.

Цікавими були майстер-класи з опанування техніками дистанційного навчання французької мови з Наталією Миколаєвич-Джуман, тютором програми PROFLE+, викладачем Львівського національного університету ім. Івана Франка.
Lecafé desprofs– вебінари, що проводяться з ініціативи посольства Франції в Україні та Французького інституту щодо обміну практиками дистанційного навчання. Матеріали кожного вебінару розміщуються на платформі IprofsUkraine, що є унікальним віртуальним середовищем, де кожен бажаючий вчитель може розмістити свої доробки, а також скористатися наявним ресурсами пропонованими міжнародною франкомовною спільнотою учителів французької мови та обговорити актуальні теми методики викладання предмета.
26 жовтня відбувся он-лайн cемінар для 27 українських тюторів програми PROFLE+за участі посла Франції в Україні пана Етьєна де Понсена, головного спеціаліста департаменту загальної середньої освіти МОН України Оксани Коваленко, аташе з питань співробітництва у галузі французької мови Поля Сулігу та координатора проекту Жюльєт Може.
40 учителів французької мови області вже отримали сертифікати міжнародного зразка за результатами навчання. Наразі 12 учителів Закарпаття підвищують свій фаховий рівень на платформі PROFLE+. До професійного свята відповідно до угоди між Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти та Французьким інститутом в Україні учасники отримають двомовні сертифікати, що засвідчують підвищення кваліфікації учителя французької мови.
24 листопада учні нашої області долучилися до написання Всеукраїнського франкомовного диктанту Dictéefrancophone 2.0, започаткованого столичним ліцеєм імені Анни Київської при підтримці Французького інституту в Україні. Цьогоріч текст диктанту зачитували аташе з питань співробітництва у галузі французької мови посольства Франції в Україні Поль Сулігу, а також Жольєт Може, координатор Французького інституту з навчальних питань та співробітники інституту.
Посольством Франції та Французьким Інститутом в Україні спільно з Асоціацією учителів французької мови УкраїниAPFUорганізовано фотоконкурс «Учитель французької мови майбутнього», партнерами якого виступили франкомовні міжнародні представництва, такі як посольство Бельгії, Марокко, Швейцарії, Канади, а також франкомовні організації та асоціації, серед яких мережа AlliancesFrançaiseenUkraine та CampusFranceUkraine.
Тож, кожен охочий, чи то учень, чи то вчитель може знайти серед розмаїття пропонованих заходів уподобання на свій французький смак.
Усіх учителів французької мови зі святом !!!
Joyeuse journée internationale des professeurs de français!!!

franch2  franch1