Підтримка Освітньої Реформи/CLIL

clil 0 11

У жовтні на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти згідно з планом інституту проводилися курси підвищення кваліфікації вчителів німецької мови.
У рамках курсів відбувся навчально-методичний тренінг-семінар „Підтримка Освітньої Реформи/CLIL”.

Учасники ознайомилися з методикою предметно-мовного інтегрованого навчання CLIL, а також з безкоштовними онлайн платформами „Kinderuni” та „Junioruni”.
Як працювати за методикою предметно-інтегрованого навчання CLIL, які для цього існують навчальні методи та матеріали, що таке дитячий та молодіжний онлайн університети (Kinderuni/Junioruni) і як стати їх студентами, як організувати навчальний процес із зошитами Lingo та планувати з ними урок, – про все це і багато іншого дізнавалися учасники дводенного семінару, організованого Гете Інститутом в Україні та ЗІППО. Слухачі отримали практичні поради щодо ефективного застосування ігрових форм та методів роботи з учнями на уроках німецької мови та роздатковий матеріал, різноманітні подарунки від „Kinderuni”.
Цікавою була робота з аудіозаписами та обговорення прийомів їх інтегрування в освітній процес. Кожен день курсів був наповнений новими теоретичними поняттями та практичними завданнями.
Вчителі відвідали також концертну програму, присвячену сучасній німецькій музиці, яку підготували студенти німецького відділення факультету іноземної філології Ужгородського національного університету.
Молодь презентувала діяльність популярних виконавців, як Scorpiоns, Rammstein, Unheilig, Philipp Poisel. Розповідали про історії заснування, музичні напрями, склад колективів, альбоми. «Ми звикли чути, як німецькі музиканти співають англійською. А нині переконалися, що є чудова модерна німецькомовна музика» – коментує М.М. Ладченко, доцент кафедри німецької філології.
Наприкінці курсів відбувся захист випускних робіт, який проводився німецькою мовою. Форма випускної роботи – тематична розробка серії уроків з німецької мови. Вчителі обмінялися досвідом, створили цікаву і корисну добірку матеріалів для використання в освітньому процесі.