Співпраця у міжнародному проекті “eTwinning” набирає обертів

etwinning1

У грудні 2013 року у м. Києві підбито підсумки першого року співпраці українських шкіл із європейськими партнерами в рамках міжнародного проекту “eTwinning” та “eTwinning plus” в Україні. Загалом на конференції зібралося 70 вчителів - учасників проекту та директорів з 24 шкіл із різних регіонів України.

У Закарпатті активним учасником проекту є Хустська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №3, тому на підсумки року були запрошені директор школи Рішко В.С., заступник директора з навчально-виховної роботи з іноземних мов Баняс Н.Ю., учителі Орлик Н.М та Турчин С.Ю., які співпрацюють у рамках “eTwinning” у проектах «Різдвяні листівки», «Поговоримо пор майбутнє», «Чому варто побачити ваш край?», «Я та мої улюблені…», «Смаки та уподобання».
Учасників тренінгу привітала Оксана Коваленко, провідний спеціаліст Міністерства освіти і науки України, яка відповідає за викладання іноземних мов у школах України. Оксана Ярославівна наголосила на важливості участі вчителів та учнів у проекті для розвитку комунікативних, соціокультурних лінгво-краєзнавчих компетентностей.
Представники європейського проекту Сергій Теплов та Валентина Веліченко підбили підсумки “eTwinning” в Україні у 2013 р. та ознайомили присутніх із планами на майбутнє. Співпраця в міжнародному проекті “eTwinning” набирає обертів. На кінець року у проекті вже беруть участь 78 українських шкіл, 221 вчитель та близько 2000 учнів. З кінця грудня 2013 р. розпочалася реєстрація нових українських шкіл, вчителів та учнів для роботи в програмі міжнародного партнерства.
Психолог, психотерапевт Андрій Злотніков провів майстер-клас «Головний ресурс вчителя – він сам. Як не згоріти на роботі». Він провів психологічні ігри з учасниками тренінгу та надав практичні поради.
Дзвенислава Новаківська – креатор компанії «Фанк і консалтинг» розповіла про навчання ефективної комунікації в команді, візуальне мислення та візуалізацію даних, мистецтво презентації, командоутворення та мотиваційну складову управління персоналом, розвиток презентаційних навичок за допомогою візуалізації даних. Безперечно, ця інформація знадобиться й буде дуже корисною при створенні спільних проектів між школами європейських країн у рамках програми “eTwinning plus”.
У кінці тренінгу відбулася презентація найкращих проектів в Україні та нагородження вчителів-учасників проектів 2013 року. Обрано також 5 вчителів-амбасадорів з різних регіонів України, які надаватимуть консультації та допомогу учасникам проекту.
Після тренінгу відбулося неформальне спілкування між учителями, які залюбки обмінювалися досвідом, думками, ідеями та планами на майбутнє.
Що ж, можливо, міжнародна співпраця освітян та учнів внесе свою лепту в інтеграційний процес України в Європу.

Заступник директора з НВР Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст. №3 Баняс Н.Ю.

etwinning1

etwinning1

etwinning1