Співпрацюємо зі школами Європи

У жовтні у Львові відбулася зустріч координаторів проекту eTwinningPlus Олени Коваленко та Сергія Теплова з вчителями західного регіону, на якій були присутні і вчителі двох шкіл Закарпатської області (Лінгвістична гімназія ім. Т. Г, Шевченка Ужгородської міської ради Закарпатської області та Хустська спеціалізована школа І-ІІІ ступенів №3 Хустської міської ради Закарпатської області.


eTwinning – ініціатива Єврокомісії, направлена на розвиток співробітництва європейських шкіл за допомогою інформаційно-комунікативних технологій. Програма дозволяє вчителям та школярам, зареєстрованим в мережі eTwinning, реалізувати спільні проекти з європейськими школами. Програма eTwinningPlus створена для реалізації проектів в межах Східного партнерства.
Під час зустрічі колеги з eTwinningPlus в Україні провели тренінг з практичних аспектів роботи з центральним порталом та школами, а вчителі, які вже взяли участь у проектах, поділилися своїм досвідом роботи в програмі eTwinning. Учасники заходу ознайомилися безпосередньо з процесом організації проектів та отримали вичерпну інформацію щодо можливостей та переваг програми. Участь у програмі дозволить школярам України підвищити мотивацію у вивченні іноземних мов та покращити навички використання інформаційно-комунікативних технологій. Педагоги також зможуть встановити контакти з колегами з європейських країн та обмінюватись досвідом, освоювати зарубіжні методи викладання.
Хотіли б зазначити, що поїздка хустських вчителів принесла свої позитивні результати. Уже наприкінці тижня Хустська спеціалізована школа І-ІІІ ст. №3 була запрошена до трьох міжнародних проектів, учасниками яких є майже всі країни Європи. Також налагоджено особисті контакти з учителями-учасниками та йде активне залучення учнів до роботи над проектами. А теми проектів надзвичайно цікаві як для вчителів, так і для їхніх вихованців. Діти матимуть нагоду співпрацювати з однолітками з Європи над проектами «Я і все, що я люблю», «Історичний спадок мого регіону», «Ми піклуємось про майбутнє». Сподіваємось на плідну і творчу співпрацю та достойні проекти з боку наших конкурсантів.

Орлик Н.М., вчитель англійської мови Хустської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.. №3