Мовна школа - шлях до фахового удосконалення

З 12 по 16 серпня 2013 року Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти та Корпус Миру (США) в Україні втретє вітали учасників мовної школи – учителів англійської мови Закарпатської області. Цього року для 53 педагогів гостинно відчинила свої двері лінгвістична гімназія ім. Т.Г.Шевченка Ужгородської міської ради Закарпатської області.

Для проведення тренінгів та майстер-класів до міста над Ужем приїхало 14 волонтерів Корпусу Миру – учасників проекту TEFL (навчання англійської мови як іноземної), які працюють вчителями та викладачами у школах, коледжах та університетах України. Згаданий проект здійснюється на виконання Угоди між Урядом України і Урядом Сполучених Штатів Америки про реалізацію Програми Корпусу миру США в Україні від 6.05.1992 р. Відповідно до статті 6 Угоди в березні 1999 року було укладено Меморандум про співпрацю у галузі викладання англійської мови, економічної та екологічної освіти між Міністерством освіти, науки, молоді та спорту України та Корпусом миру США в Україні.
Лінгвістична школа для вчителів англійської мови вперше розпочала свою роботу у 2011 році. Тоді Закарпаття стало єдиним регіоном України, де було запроваджено таку практику. Сьогодні цей досвід набуває поширення серед інших областей України. Мовна школа є ефективним інструментом фахового удосконалення учителів і для багатьох педагогів чи не єдиною можливістю спілкуватися з носіями мови.
Цьогоріч у програмі школи заняття з методики викладання англійської мови, граматики, використання ІКТ на уроках іноземної мови, літератури та культури США, а головне – активізація мовної компетенції учителів. Щоденні спілкування з носіями мови, робота в групах, бесіди за круглим столом, використання інтерактивних та проектних технологій на заняттях сприятимуть розширенню освітнього та культурного досвіду вчителів, підвищенню рівня їхньої професійної майстерності, що у свою чергу забезпечить якісніший рівень викладання предмета у школі, а відповідно і ріст навчальних досягнень учнів.