Єдиний світ – допомога Верхньоавстрійським німцям


Гуманітарна організація «Єдиний світ – допомога Верхньоавстрійським німцям» з міста Лінц, що в Австрії, разом з педагогічним інститутом діацезії м. Лінц за підтримки уряду Верхньої Австрії проводить фахові семінари та літні школи в рамках трирічного освітнього проекту для вчителів німецької мови України та Румунії.


У рамках проекту, в липні 2012 року, була організована мовна літня школа для вчителів німецької мови, в роботі якої взяли участь вчителі з України (8 учителів із Закарпаття та 4 учителів з м. Львова) та 3 учителів з Румунії на тему: «Методика використання новітніх технологій при викладанні іноземної мови».
Навчання проводили лектори з Австрії Інгрід Прандштеттер та Вальтер Штадлер.
Учасники брали практичну участь у семінарських заняттях  у Педагогічному Інституті землі Верхньої Австрії (ВА) м. Лінц, відвідали заняття в інших навчальних закладах. Навчання проведилося на основі сучасних методичних та дидактичних досліджень, які мають допомогти учителям зацікавити учнів у вивченні німецької мови, підвищити їх мотивацію, створити на уроках атмосферу креативності, застосувати сучасні методи навчання іноземній мові. Вчителі виступали у ролі учнів: грали,  співали, відповідали на запитання, складали діалоги між собою.

У роботі літньої мовної школи розглядалися різні аспекти методики та дидактики навчання німецької мови. Велика увага зверталася на методи та прийоми розвитку інтелектуально-пізнавальних та творчих здібностей учнів, на психологію навчання дітей та  міжнародну тенденцію нових методів навчання іноземних мов.

У зв’язку з уже налагодженою співпрацею із Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти та гуманітарною організацією «Єдиний світ – допомога Верхньоавстрійським німцям» м. Лінц  учителі німецької мови із Закарпаття, м.Львова та Румунії взяли також участь у семінарі, який відбувся з 6 по 8 грудня 2012 року у м.Ужгород на тему: «Німецька – як друга іноземна мова»,  який проводили спеціалісти з Австрії, а саме: професор Вальтер Штадлер та Гелга Мозер.. Мова проведення семінару була німецька.

У роботі семінару взяло участь17 вчителів німецької мови з різних міст та районів Закарпатської області, міста Львова та Румунії. Професор Штадлер та Гельга демонстрували різні дидактичні методи вивчення німецької мови на уроках. На семінарі вчителі мали змогу спілкуватися з носіями німецької мови, а також слухати лекції на німецькій мові. Це дало змогу присутнім поринути у німецькомовне середовище. У ході семінару особлива увага приділялася використанню мультимедії на уроках німецької мови.

Цікавим було практичне виготовлення різних форм книг та аплікацій, що розвивають навички усного мовлення. Було продемонстровано, як правильно вивчати нову лексику. Три дні поспіль з учасниками семінару проводилися рольові ігри. Учителі іноземної мови мали змогу ознайомитися із німецькомовними виданнями методичної літератури.