Нові виклики у вихованні людини ХХІ століття

viber image 2019-04-05  09.46.01

Кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти 2 квітня 2019 року активно долучилася до Всесвітнього дня розповсюдження інформації про проблему аутизму. Науковці кафедри провели дискусію про необхідність фахової підтримки і надання психолого-, медико-педагогічної, консультативно-корекційної допомоги особам із розладами аутистичного спектру (РАС).

У цей день старший викладач кафедри Олена Утьосова провела заняття „Психолого-педагогічні особливості корекційної роботи з дітьми із РАС” зі студентами факультету здоров'я та фізичного виховання кафедри фізичної реабілітації ДВНЗ „Ужгородський національний університет”, котрі здобувають спеціальність „Олігофренопедагогіка. Логопедія”. У процесі заняття розглянули питання про необхідність визначення алгоритму диференціальної діагностики аутизму у дітей та проаналізували особливості пізнавальних можливостей, емоційно-вольової сфери, мовлення, комунікативної діяльності дітей із РАС, а також напрями корекційно-розвивальної роботи.
Для учнів 8 класу Яроцького закладу загальної середньої освіти І – ІІ ступенів Баранинської сільської ради Ужгородського району Закарпатської області (директор Сег І.І.) цікавим видався урок німецької мови у формі усного журналу „Особистість і Світ”, проведений Марією Баяновською, завідувачем кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, кандидатом педагогічних наук, доктором філософії (PhD), доцентом, відмінником освіти України, вчителем-методистом. Провідна ідея уроку-журналу – висвітлити індивідуально-психологічні особливості особистостей з РАС, вказати на проблеми їх соціальної адаптації і комунікативної взаємодії з оточенням. В освітньому процесі учні здійснювали пошук інформації про психічні явища та розлади, обговорили таблицю статистичних даних чисельності дітей, котрі страждають аутизмом у США, Німеччині та Україні 2014 року.
Доречно зазначити, що в психологічній літературі автори розглядають аутизм як розлад розвитку нервової системи, який характеризується порушенням соціальної взаємодії, вербальної й невербальної комунікації, а також повторюваністю дій, рухів. У таких особистостей спостерігаються труднощі під час взаємодії із зовнішнім світом.
Широкому загалу ця хвороба стала відомою завдяки фільму „Людина дощу” з Томом Крузом та Дастіном Хофманом, який з’явився на екранах в 1988 році. У стрічці розповідається про двох братів, один з яких був аутистом.
Вважаємо, що діалоги про культуру здоров’я сучасної людини є актуальними.

Марія Баяновська