Карпатська Україна в контексті українського державотворення

20190320 140123

На честь 80-річчя Карпатської України в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 20 березня 2019 року відбулась Обласна науково-практична конференція „Карпатська Україна в контексті українського державотворення”, мета якої:
- висвітлити події Карпатської України з відстані часу, демократизації українського суспільства;
- наголосити на вагомості історичного значення Карпатської України в процесі державного будівництва незалежної України;
- привернути увагу до проблеми формування духовно-моральних, героїко-патріотичних цінностей в Новій українській школі на прикладі Карпатської України.

Зберігаючи історичну пам'ять українців-закарпатців, тим самим примножуємо і збагачуємо духовну скарбницю нації. Пам'ять за убієнними в цій боротьбі на Красному Полі учасники конференції вшанували хвилиною мовчання.
Ініціатором і організатором проведення форуму стала кафедра суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти. Зазначимо, що в арсеналі кафедри це вже третя конференція, присвячена подіям Карпатської України.
Модерувала роботу конференції Баяновська М.Р, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, кандидат педагогічних наук, доктор філософії (PhD), доцент, відмінник освіти України.
На пленарному засіданні були виголошені наступні доповіді „Духовні провідники Карпатської України у розбудові української державності” (Баяновська М.Р.), „А.І. Волошин – організатор педагогічного руху на Закарпатті (1919-1939 рр.)” (Басараб М.М., заступник директора з науково-дослідної роботи та міжнародної діяльності ЗІППО, кандидат історичних наук, доцент), „Поети Карпатської України” (Ходанич П.М., доцент кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, кандидат педагогічних наук, доцент, відмінник освіти України, член Закарпатської обласної організації НСПУ та Національної спілки майстрів народного мистецтва України).
До виступів долучилися науковці з інших закладів вищої освіти області. Серед них – Ребрик Н.Й., проректор з науково-педагогічної роботи Закарпатської академії мистецтв, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін, котра виступила за темою „Романи Уласа Самчука про Карпатську Україну”, а також Біланич Г.П.,доцент кафедри мистецьких дисциплін КВНЗ „Ужгородський коледж культури і мистецтв” Закарпатської обласної ради, кандидат історичних наук. Вона висвітлила тему „Видавнича діяльність про Карпатську Україну”.
Після демонстрації документального фільму „Трагедія Карпатської України”, проводилася дискусія „Уроки історичних подій Карпатської України для майбутнього”.
Конференція завершила роботу прийняттям ухвали, підбиттям підсумків та покладанням квітів до пам’ятника А.І. Волошину.

Марія Баяновська

20190320 132814      20190320 151953

20190320 135048

20190320 141810