Відзначення Дня української писемності та мови „Слово – перше дзеркало духу”

IMG 6341

„Мова – це не просто спосіб спілкування, а щось більш значуще. Мова – це всі глибинні пласти духовного життя народу, його історична пам'ять, найцiннiше надбання віків, мова – це ще й музика, мелодика, фарби, буття, сучасна, художня, інтелектуальна i мисленнєва діяльність народу” (О. Гончар).

З ініціативи кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти 7-8 листопада відзначали День української писемності та мови „Слово – перше дзеркало духу”. У його проведені брали участь: науково-педагогічні працівники кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, педагогічні працівники кабінету методики викладання суспільно-гуманітарних та художньо-естетичних дисциплін цього інституту, учителі англійської мови, історії та правознавства Закарпатської області, науково-педагогічні працівники та студенти Закарпатської академії мистецтв, а також почесні гості – Ребрик Наталія, проректор з науково-педагогічної роботи Закарпатської академії мистецтв, кандидат філологічних наук, доцент кафедри культури та соціально-гуманітарних дисциплін, Бевз Володимир, Бабенко Борис, Лоре Ольга.
Модерувала роботу Баяновська Марія, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО, кандидат педагогічних наук, доктор філософії (PhD), доцент.
Програма святкування розпочалася з вітального слова Басараба Михайла, заступника директора з науково-дослідницької роботи та міжнародної діяльності ЗІППО, кандидата історичних наук, доцента кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти.
З доповіддю „Українська мова як чинник консолідації суспільства” перед учителями, педагогічною громадськістю виступила Баяновська Марія. Змістовним доповненням до попередньої доповіді був виступ „Функціонування української мови в студентському середовищі: виклики часу” Ребрик Наталії. Лоре Ольга у короткій промові наголосила на значущості та популяризації вивчення української мови на теренах України, Канади, Америки та інших країнах, де проживають українці.
Родзинкою святкової програмистала презентація творчості та виставка доробку Олександри Бурбело, члена Національної спілки письменників України, а також письменниці та поетеси Корсунської Тамари, яку провів – Бевз Володимир, дідусь Бурбело Олександри.
У виконанні Бабенка Бориса, славного бандуриста, мандруючого кобзаря України, прозвучали пісні на слова Бурбело Олександри. Зазначимо, що музику до них написав сам пан Борис. Під його ж акомпанемент учасниками дійства виконувалися українські патріотичні пісні.

Марія Баяновська,
канд. пед. наук, доктор філософії (PhD), доцент,
завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та
етико-естетичної освіти ЗІППО

IMG 6317

 

 

IMG 6333

IMG 6342