Зустріч педагогів зі співачкою Юстиною Дідик

flm1

У вересні 2014 року в Закарпатському інституті післядипломної педагогічної освіти з ініціативи кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти в рамках проекту «Творчі особистості Закарпаття» відбулася зустріч з Юстиною Дідик – співачкою, Лауреатом премій ім. братів Євгена і Юрія Шерегіїв, Дезидерія Задора, актрисою Закарпатського обласного музично-драматичного театру, викладачем Ужгородського музичного училища ім. Д. Задора та Ужгородського коледжу культури та мистецтв, солісткою Закарпатської обласної філармонії та репетитором з вокалу Закарпатського народного академічного хору, солісткою хору ім. Теодора Ромжі Ужгородського кафедрального Хресто-Воздвиженського собору.

У ній взяли участь учителі англійської мови, музичного мистецтва області, науково-педагогічні працівники кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО.
Доцент Марія Баяновська, член Національної Ліги українських композиторів, наголосила на тому, що солоспів «золотого голосу Закарпаття» Юстини Дідик зачаровує та одухотворює слухача. Утаємничено у її виконанні звучить основна молитва людини «Отче наш», Псалми. Цього року вперше в історії закарпатської духовної музики в Ужгородському кафедральному Хресто-Воздвиженському соборі відбувся унікальний концерт, організатором та виконавицею читання псалмів і співом світової духовної музики була Юстина Дідик.
На цьому творчому етапі квінтенсенцією життя співачки стали духовні пісні, які спонукають до осмислення і переосмислення прожитого.
Юстина Дідик - співачка зі світовим іменем. Її міжнародні концертні турне (Італія, Австрія, Німеччина, Словаччина та інші країни світу) – це мистецьке обличчя України, зокрема Сріберної Землі.
Учасники зустрічі прослухали у виконанні Юстини Дідик альбом «Musik of soul», який вона записала в 2013 році. Він містить поезію нашого земляка Володимира Новака та самої виконавиці. Ця поезія поставлена на музику Майкла Смітта та популярної світової групи «Корунеш».
Його музично-практична значущість полягає в духовній, естетичній, психорелаксаційній, медитаційній та лікувальній цінності.
На зустрічі всі зійшлися на думці, що формування духовності молодої генерації неможливе без участі в мистецьких акціях.