Музика – це мова душі

DSC 7335

«Учитель готується до кожного уроку все життя…
Така духовна і філософська основа нашої професії
і технологія нашої праці: щоб дати учням іскорку знань,
вчителеві треба ввібрати ціле море світла»
В.О. Сухомлинський

Мистецтво акумулює у собі емоційно-естетичний досвід поколінь, втілює і передає ціннісне ставлення до світу, відтак є ефективним засобом виховання моральності, патріотичних почуттів, громадянської позиції у підростаючого покоління. У цьому вкотре пересвідчилися учасники науково-методичного семінару «Художньо-педагогічні технології виховання в навчально-виховному процесі», який провели Баяновська М. Р. – к. п. н., доцент, завідувач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти ЗІППО та Жабляк М. Д. – старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти.

Ми мали можливість вкотре переконатися, що застосовування ефективних форм та методів, використання програмних педагогічних засобів на мистецьких уроках дають помітні результати у справі духовного збагачення учнів та практичного застосування художніх умінь та навичок.
Упродовж усього семінару панувала атмосфера творчої відкритості, щирого зацікавлення практичними знахідками колег.
Урок–екскурсія з образотворчого мистецтва в 5 класі «Українські писанки. Писанкарство. Створення ескізу великодньої писанки», який провела Розгоні Т. В. – учитель образотворчого мистецтва Виноградівської ЗОШ І – ІІІ ст. №8, подарував справжню естетичну насолоду, вразив учасників семінару симфонією кольорів та візерунків великодньої писанки, оригінальністю композицій, знанням народних звичаїв та обрядів, пов’язаних з Великоднем.
Незаперечним є той факт, що ефективність уроку значною мірою залежить від ретельності та грамотності його підготовки. Індивідуальний творчий потенціал та неабияку педагогічну майстерність продемонструвала вчитель музичного мистецтва Чорнотисівської ЗОШ І – ІІІ ст. Григорович В. В. під час проведення уроку музичного мистецтва в 7 класі «Музичні образи вшановують».
Важливим етапом роботи засідання та яскравим свідченням майстерності і творчої фантазії учнів загальноосвітніх навчальних закладів Виноградівщини стала яскрава самобутня виставка декоративно-прикладного мистецтва.
Світло творчості, мистецтва і доброти подарували учасники концертної програми з наспівно-романтичною назвою «Весна. Жінка. Кохання». Різноманітні за своєю жанровою і тематичною наповнюваністю номери у щирому виконанні не залишили байдужим жодного глядача, раз у раз викликаючи аплодисменти.
Учасники семінару більш ніж переконані, що цей день не залишив нікого байдужим, збагативши новими знаннями, уміннями, а також приємними враженнями та гарними спогадами.
Проведені заходи вкотре довели, що благодатна земля Виноградівщини багата талантами. А талант – це не що інше, як іскра Божа, котру треба відшукати, підтримати і відкрити світові.

Мирослава Бузинник,
методист РМК відділу освіти Мукачівської РДА

Переглянути презентацію

Переглянути програму семінару

DSC 7364 DSC 7370

DSC 7324 

DSCF2899 DSCF2915

DSCF2917 DSCF2918

DSCF2919 DSCF2920

DSCF2922 DSCF2933