Ще одна квіточка у віночок освітніх програм українського дошкілля

mrleader-1

14 – 15 червня відбувся тренінг з підготовки тренерів за інноваційною системою освіти та піклування за дітьми раннього та дошкільного віку Mr.Leader (Education & Care). До участі у ньому долучилися фахівці з питань дошкільної освіти закладів післядипломної педагогічної освіти з різних куточків України. Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти представили: завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, к.п.н., доцент Ганна Іванівна Рего та методист кабінету дошкільної та початкової освіти Ольга Олександрівна Романчак.
У приємній, дружній атмосфері однодумців учасники тренінгу ознайомилися з концептуальними положеннями, метою, завданнями та особливостями програми, а також отримали досвід практичної роботи за даною програмою. Таким чином, перші 50 тренерів системи освіти та піклування за дітьми раннього та дошкільного віку Mr.Leader отримали свої сертифікати.
Провідна ідея освітньої системи полягає в необхідності об'єднання зусиль педагогів, психологів, батьків, громадських організацій для забезпечення всебічного розвитку особистості та формування у дитини лідерських якостей, що сприяє успішній адаптації та є основою для безперервної освіти впродовж життя. Метою Програми є створення оптимальних умов для цілісного становлення та фізичного, інтелектуального, емоційного і духовного розвитку особистості дошкільника, яка здатна до відповідальної поведінки та швидкої соціальної адаптації, завдяки сформованим лідерським якостям. Програма допомагає оптимізувати й розширити змістовий компонент освітньої роботи з дітьми від двох до шести (семи) років.
Заслуговує на схвалення, розроблений авторами додаток, що розділений на дві частини: текстову – для дорослого та візуальну – для дитини. Текстова частина для дорослого містить правила користування чи інструкції (прочитайте завдання; подивіться на цифру до завдання; знайдіть ілюстрацію відповідно до номеру; поясніть завдання дитині, використовуючи ілюстрацію; зверніть увагу дитини на корисні поради, розміщені внизу сторінки). Візуальна інформація для дітей представлена у формі яскравих авторських ілюстрацій. Доданий дидактичний матеріал можна роздрукувати або демонструвати на екрані будь-якого ґаджета, що дає змогу використовувати його й у форматі онлайн навчання.
Це надзвичайно цікава програма, яка обов'язково отримає схвалення вихователів, а потужний, чітко структурований, продуманий, інформативний дидактичний матеріал стане їм у нагоді.
Впевнена, що ідеї програми „Освіта і піклування / Education & Care" „Містер Лідер" будуть стрімко поширюватися серед вихователів нашого краю.

Ганна Рего,
завідувач кафедри дошкільної та початкової освіти, к.п.н., доцент

mrleader-2

mrleader-2

mrleader-2

mrleader-2

mrleader-2

mrleader-2

mrleader-2