Раннє втручання як комплексна система послуг допомоги дітям з порушенням розвитку чи ризиком їх виникнення

IMG-f34ecd57718d0f68cf7533c24f91da47-VЗакарпатська область – одна з небагатьох областей України, де працює система надання послуг раннього втручання – комплексна допомога родині з дитиною раннього віку з порушеннями здоров’я та розвитку, а тему „Раннє втручання як комплексна система послуг допомоги дітям з порушенням розвитку чи ризиком їх виникнення” включено до навчально-тематичного плану (професійний модуль) курсів підвищення кваліфікації педагогів інклюзивної освіти, вчителів-дефектологів, вихователів спеціальних шкіл та шкіл-інтернатів, що проходять на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти.

У нашій країні послугу раннього втручання почали впроваджувати з 2001 року в м. Харкові – Благодійний Фонд „Інститут раннього втручання”, втілюється дана програма в НРЦ „Джерело” (м. Львів), в м. Одесі – Центр раннього втручання при КУ „Одеський обласний медичний центр психічного здоров'я”, Закарпатська область – відділення раннього втручання на базі недержавної організації ЗОЦКР „Дорога життя”.
Одним із основних принципів раннього втручання є своєчасна підтримка сім’ї дитини з порушеннями розвитку.
Така допомога забезпечується мультидисціплінарною командою фахівців, яка включає наступних спеціалістів: лікар, психолог, логопед, корекційний педагог, фахівець з фізичної реабілітації, соціальний працівник.
Евеліна Геча як представник мультидисциплінарної команди фахівців, у ході лекції для слухачів курсів підвищення кваліфікації зазначених категорій, детально описує цю систему послуг, що направлена на раннє виявлення, терапію наявних порушень, профілактику поглиблення розладів функцій дитини з можливою її інвалідизацією, надання підтримки сім’ї для забезпечення її функціонування в найкращих для дитини та батьків умовах.