Нарада-семінар "Інклюзивне навчання в закладах дошкільної та загальної середньої освіти"

c1 

Інклюзивно-ресурсним центром Свалявської районної ради 20 вересня 2019 року проведено нараду-семінар з теми «Інклюзивне навчання в закладах дошкільної та загальної середньої освіти». Участь у нараді-семінарі взяли заступник голови районної ради Клара Стегура, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти при ЗІППО Олена Воротинцева, директор інклюзивно-ресурсного центру Жанна Вальо, керівники закладів дошкільної та загальної середньої освіти району, вчителі-асистенти з роботи з дітьми з особливими освітніми потребами.

З вітальним словом до учасників наради виступила заступник голови районної ради Клара Стегура. Директорка інклюзивно-ресурсного центру Жанна Вальо презентувала роботу закладу, який цього року відзначив річницю своєї діяльності. Вона ознайомила присутніх з проведеними протягом року заходами та подіями центру, наголосила на особливостях організації надання корекційно-розвивальних послуг дітям з особливими освітніми потребами та ознайомила з нормативно-правовою базою, якою керується центр у своїй роботі.
Завідувачка ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Олена Воротинцева надала вичерпні фахові відповіді на питання учасників семінару щодо вирішення проблем, які виникають у практичній роботі закладів інклюзивної освіти. Особлива увага була звернена на фінансову складову організації освіти дітей з ООП. Зокрема наголошено на джерелах фінансування, якими є освітня та інклюзивна субвенція, також роз’яснено пропорційність спрямування коштів субвенції на виплату заробітної плати та закупівлю необхідного інвентарю. Було порушено питання кадрового, методичного та організаційного забезпечення інклюзивної освіти.
Нарада-семінар проходила в режимі конструктивного діалогу та жвавого обговорення актуальних питань.

За матеріалами Свалявської районної ради

 C2

C3