Співпраця з громадськістю та батьками

rv 222 травня 2019 року на базі МРСЦ „Дорога життя” відбувся семінар в рамках проекту „Діалог батьків та фахівців задля ефективного просування раннього втручання в Закарпатській області”, який реалізується за підтримки громадської організації „Товариство захисту осіб з інвалідністю „Надія” м. Ужгород в партнерстві з БО „Комітет медичної допомоги Закарпаття” та відділенням раннього втручання (РВ) обласного центру комплексної реабілітації інвалідів та дітей інвалідів м. Ужгород  за фінансування ЄС в межах та як невід’ємна частина спільного Проекту HealthProm (Великобританія), ВГО „Національна Асамблея людей з інвалідністю України” (НАІУ) і БФ „Інститут раннього втручання” (БФ ІРВ) „Збільшення здібностей громадських організацій, керованих батьками, підтримувати забезпечення реформ, спрямованих на права і потреби дітей з інвалідністю раннього віку в Україні”.

rv 1Привітали учасників та розповіли про мету і завдання заходу представники ГО «Товариство захисту осіб з інвалідністю „Надія” О. Принцовська (голова), Ж. Ціник та керівник проекту „Реалізація сімейно-центрованого підходу у РВ  в Закарпатській області” Г. Лук‘янчук.
Участь в круглому столі взяли також батьки дітей з особливими потребами, методист обласного методичного центру при департаменті освіти і науки облдержадміністрації Наталія Бокоч, завідувач ресурсного центру підтримки інклюзивної освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти Олена Воротинцева, представники інклюзивно-ресурсних центрів області, представники обласного відділення раннього втручання та відділення у м. Свалява та м. Тячів.
Під час проведення зустрічі  учасники обговорили питання взаємодії інклюзивно-ресурсних центрів області та відділень раннього втручання, передачу інформації між ними щодо ведення сімей дітей з особливими потребами з метою підвищення ефективності роботи і надання якісної допомоги.
Такі зустрічі сприяють підвищенню рівня обізнаності громадськості про дітей з особливими освітніми потребами, у тому числі з інвалідністю, попередженню дискримінації, формуванню позитивного ставлення до таких дітей та їх батьків.

Олена Воротинцева,
завідувач центру підтримки
інклюзивної освіти ЗІППО

rv 4 rv 3