14 листопада – Міжнародний день логопеда

1499282790 logoped

14 листопада відзначають Міжнародний день логопеда ‒ професійне свято представників однієї з найбільш важливих професій.
За даними Національної радіокомпанії України, у 2011 році професія логопеда ввійшла у тридцятку найпотрібніших спеціальностей світу.

Сьогодні більшість пацієнтів логопедів, безсумнівно, діти дошкільного та молодшого шкільного віку. Однак логопед працює не тільки з дітьми, а також вирішує проблеми, пов’язані з словесним спілкуванням дорослих.
Сфера діяльності цього спеціаліста не обмежується лише корекцією вимови певних звуків, вона охоплює значно ширший діапазон завдань для надання допомоги людям, які страждають від вроджених аномалій мовленнєвого апарату, а також, які мають проблеми з мовленням і правописом, зумовлені психологічними травмуючими чинниками.
Логопед, крім виправлення вимови окремих звуків, допомагає виправити різні мовленнєві порушення: недорозвиток, дефект вимови, темп і тембр мовлення. Допомагаючи дитині подолати мовленнєві проблеми, логопед заздалегідь допомагає запобігти проблемі з письмом у більш старшому віці. Саме з цим пов’язаний важливий аспект роботи сучасного логопеда: рання діагностика та виявлення проблем логопедичного характеру з метою проведення своєчасної корекційної роботи.
Процес коригування мовлення у дитини ‒ тривалий шлях, який вимагає величезного терпіння його батьків і близьких, дисципліни з боку самої дитини. Однак тільки цей важкий шлях може призвести до позитивних результатів і успішного навчання в школі. Пам’ятайте, за результатом завжди стоять конкретні люди ‒ вчителі-логопеди, працюють у дошкільних закладах, реабілітаційних центрах, школах, поліклініках, відкривають власні кабінети, але їх об’єднує одне завдання – всі без винятку вони прагнуть допомогти своїм пацієнтам. Корегуючи мовлення, повертаючи голос, логопеди повертають дитині розкіш людського спілкування, дають їй можливість активно жити у суспільстві, успішно навчатися в школі і нормально розвиватися все подальше доросле життя.
У Міжнародний День логопеда ми приєднуємося до численних привітань на адресу наших незамінних учителів-логопедів і бажаємо їм міцного здоров’я, успіхів у їх нелегкій праці, родинного тепла і простого людського щастя! Зі святом Вас, дорогі логопеди!