День милосердя, уваги та любові

inv

Життя, як нива довге й пречудове
І на шляху не має вороття.
Важливо нам помітити дитину
Ту, що обділена життям.

Піднятись їй поможуть наші крила,
Які в негоду люту захистять.
Не забувай ніколи – ти ЛЮДИНА,
Ти ВЧИТЕЛЬ, що веде з незабуття.
Наталія Пушкар

3 грудня українське суспільство разом зі світовим співтовариством відзначає Міжнародний день інвалідів. Ініціатором проведення цього символічного дня стала Організація Об'єднаних Націй, яка в 1992 році запропонувала заснувати таке свято на честь закінчення Десятиліття інвалідів, проголошеного в 1983 році. Мета, заради якої цей день був проголошений, − це дотримання прав людини й участь інвалідів у житті суспільства.

В Україні проведення цього дня встановлене Указом Президента, починаючи з 1993 року. 2005 року ухвалено закон „Про реабілітацію інвалідів в Україні”, яким визначені основні принципи створення правових, соціально-економічних, організаційних умов для функціонування системи підтримки фізичного, психічного і соціального благополуччя інвалідів.
Проведення Міжнародного дня інвалідів спрямовано на привернення уваги до проблем інвалідів, захист їхньої гідності, прав та благополуччя, на переваги, які отримує суспільство від участі інвалідів у політичному, соціальному, економічному й культурному житті.
Звичайно, цей день не можна називати святковим, проте він підкреслює необхідність досягнення забезпечення рівних прав інвалідів і їх участі в житті суспільства. Міжнародний день інвалідів − день нагадування людству про гуманність і милосердя; підбиття підсумків зробленого для цієї категорії громадян, аналізу фактичного становища людей з особливими потребами в суспільстві і визначення планів щодо поліпшення їхнього життєвого рівня.
Основною метою всіх заходів, які присвячені Міжнародному дню інвалідів, є інформування суспільства в напрямі підтримки людей з обмеженими фізичними можливостями. ООН закликає всіх діяти так, щоб соціальні умови життя інвалідів поліпшувалися і були комфортними для них.
У цей День ми приєднуємося до цієї міжнародної ініціативи і бажаємо всім, хто не байдужий до цієї проблеми, сил, здоров’я й успіхів. Захищаючи гідність інвалідів, ми захищаємо своє людське обличчя.
Дуже часто існуючі фізичні і соціальні бар'єри перешкоджають повноцінній участі інвалідів у житті суспільства. Це відбувається повсюдно і тому такі люди, позбавлені допомоги і вразливі до небезпек, часто страждають від самотності і незахищеності.
Інвалідність − це не вирок. Практика показує, що інваліди можуть бути і стають повноцінними членами суспільства, відмінними фахівцями і навіть політиками, економістами, соціально активними і життєствердними людьми, які надихають багатьох, у тому числі й абсолютно здорових членів нашого суспільства.
Від того, як суспільство ставиться до тих, кому з тих чи інших причин важко або не можливо самостійно подбати про себе, залежить рівень цивілізованості цього суспільства.
Не забуваймо, що поруч з нами живуть люди, які потребують нашої з вами уваги. Що ми можемо зробити?
Як можна висловити підтримку і надати допомогу особливій людині:
- Привітайтеся
- Сядьте поруч
- Захистіть
- Вислухайте
- Зателефонуйте
- Візьміть за руку
- Поспілкуйтесь
- Запитайте чим ви можете допомогти
- Запросіть на свято
- Прийдіть в гості
- Відсвяткуйте якусь подію
- Поговоріть про майбутнє
- Напишіть листа
Увага держави та милосердя, толерантність кожного з нас допоможуть спростити життя людей з обмеженими можливостями.

 Життя та проблеми інвалідів в Україні і світі – на сайті „Повір у себе!” (http://believe.net.ua).
 Сайт „Крок” – для спеціалістів з виховання та навчання дітей з особливими потребами (http://www.krok.org.ua).