Навчання – крок до успіху

krok1

Однією з форм підвищення фахової майстерності є курсова перепідготовка педагогів. У травні відповідно до плану роботи ЗІППО на базі Берегівської спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ст. відбулися курси підвищення кваліфікації вихователів шкіл-інтернатів.
Учасники курсів прослухали 144-годинний курс, який провели педагогічні та науково-педагогічні працівники Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти спільно з методистом РМК відділу освіти Брегівської РДА Станкович Л.М.

Уся робота на курсах була спрямована на підвищення фахового рівня вихователів школи-інтернату, їхньої готовності до інноваційної діяльності з метою створення необхідних умов для всебічного розвитку вихованців, збереження та зміцнення їхнього здоров’я та соціальної адаптації, формування у них цілісної системи соціальних, загальних та надпредметних компетентностей на основі особистісного підходу до потреб і можливостей учнів.
Форма занять була різноманітною – це лекції, семінарські та практичні заняття, бесіди, майстер-класи, відвідування практичних занять вихователів, перегляд та аналіз масових заходів.
Слухачі курсів поглибили свої знання про сучасні методи, форми, моделі виховної роботи з учнями, інтерактивні форми роботи в сучасних технологіях навчально-виховного процесу, про активні форми співпраці з родинами вихованців; ознайомилися з інноваційними психодидактичними технологіями, передовим педагогічним досвідом щодо системи виховної роботи з дітьми в умовах школи-інтернату тощо. Зі слухачами курсів проведено тематичні дискусії: «Інформаційні та телекомунікаційні технології у виховній роботі», «Форми та методи активізації творчого потенціалу вихованців школи-інтернату». Прекрасний склад лекторів, які вільно володіли аудиторією (не лише викладаючи теоретичний матеріал, а й залучаючи вихователів до інтерактивної діяльності), актуальність розглянутих питань, доброзичлива атмосфера сприяли ефективності навчання дорослих, творчій співпраці.
У день практики педагоги мали можливість відвідати виховні заняття своїх колег-вихователів школи-інтернату. Тар М.Г., Логойда М.М., Валегурова А.Ю., Жидік Д.М. показали свою майстерність, високий професійний рівень, а також належний рівень знань своїх учнів.
Гіжицька Г.Р. провела виховний захід з презентацією «Майдан, який змінив світ, Україну і мене!». Усі присутні були зворушені до сліз. Активну участь слухачі курсів взяли у майстер-класі з виготовлення топиарію «Родинне дерево щастя», який показала Боршош М.В.
Про ефективність відвідування курсів свідчать об’єктивні дані, що відображено в анкетах «Вихідне діагностування».
На завершення курсів учасники отримали свідоцтва, які їм під час закриття вручила методист кабінету дошкільної, початкової та інклюзивної освіти Гаяш О.В.
Висловлюємо вдячність адміністрації Берегівської спеціалізованої школи-інтернату І-ІІІ ст. за створені умови для проведення курсів на базі цього навчального закладу.

krok2

krok3