Семінар учителів-логопедів

14 листопада у Міжгірській СЗОШ І-ІІІ ст. з поглибленим вивченням окремих предметів імені Августина Волошина відбувся обласний семінар-практикум учителів-логопедів „Організація логопедичної роботи з дітьми з особливими освітніми потребами в умовах дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів“. До участі у роботі семінару були запрошені завідувачі логопедичних пунктів, учителі-логопеди дошкільних навчальних закладів комбінованого типу та спеціальних загальноосвітніх шкіл-інтернатів.

З вітальними словами до учасників семінару звернувся Субота І.Ю., начальник відділу освіти Міжгірської РДА, яка відмітила важливість співпраці вчителів-логопедів і батьків заради поліпшення мовленнєвого розвитку дітей. Завідувач районного методичного кабінету відділу освіти Міжгірської РДА – Дірей М.В. – окреслила основні завдання методичної служби у підвищенні якості логопедичної роботи району. Зі структурою закладу та основними напрямами роботи ознайомив присутніх директор Міжгірської СЗОШ ім. А.Волошина Залезинський В.Т. Про системний підхід до організації співпраці логопеда, батьків та педагогів з попередження, корекції порушень читання та письма у дітей йшлося у доповіді Гаяш О.В. - методиста кабінету методики дошкільної, початкової та інклюзивної освіти ЗІППО, кан. пед. наук. Учні школи святковим концертом привітали вчителів-логопедів із професійним святом – Міжнародним Днем логопеда.
Робота логопеда базується на ігровій діяльності, під час якої вирішуються завдання навчання та виховання учнів. Учитель-логопед відділу освіту Міжгірської РДА Кут С.І. використовує музичні інструменти для фонематичного розвитку дітей-логопатів, за умов яких коригується слухове сприймання, орієнтація у просторі, часі, що є невід’ємною у подоланні вад мови. Логопед створює такі умови, щоб у дітей виникала потреба говорити, щоб вербальна комунікація стала для них звичною, необхідною, а для цього знадобиться дуже багато часу. Світлана Іллівна презентувала свої наробки, методичну літературу, методичні посібники, наочні та дидактичні матеріали, зонди для постанови звуків. Присутні відвідали логопедичне заняття: «Україна – мій рідний край. Диференціація звуків [л - р]», яке провела Кут Світлана Іллівна.
Програмою семінару передбачено і тренінг з логопедами «Розвиток креативних здібностей логопеда як основа ефективного спілкування з дітьми», який провела психолог Міжгірської ЗОШ І-ІІІ ст. № 1 − Підберезька М.М.
У рамках семінару вчителі-логопеди області презентували розроблені логопедичні заняття з проблеми попередження, корекції порушень читання та письма у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. В обласному семінарі-практикумі взяли участь учителі-логопеди майже з усього Закарпаття. Кожен учасник семінару отримав інформаційно-методичні матеріали з теми семінару, презентаційні матеріали про роботу логопедів, посвідчення про участь в обласному семінарі-практикумі.
У ході роботи обласного семінару-практикуму, з метою виявлення, попередження та корекції порушень читання та письма у дітей дошкільного та молодшого шкільного віку, учасники семінару виробили низку рекомендацій.