Захист України

Військово-патріотичне виховання молоді

v8 вересня на базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти в режимі онлайн відбувся обласний вебінар для вчителів предмета „Захист України” закладів освіти Закарпатської області.
Метою даного заходу було довести до вчителів (викладачів) методичні рекомендації щодо викладання предмета „Захист України”, особливості організації підготовки молоді до військової служби та військово-патріотичне виховання в закладах освіти Закарпатської області у 2021/2022 н.р.

Військово-патріотичне виховання в умовах сьогодення

изображение viber 2021-05-07 21-11-21Із метою відзначення Дня пам'яті і примирення та 76-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (8-9 травня 2021 року) 05 травня 2021 року проведено в режимі онлайн конференцію відповідно до програми курсів підвищення кваліфікації вчителів предмета "Захист України" та круглий стіл з працівниками інституту за участю Куло Володимира Петровича, полковника у відставці, учасника бойових дій в ДРА, першого заступника обласної ради організації ветеранів України у Закарпатській області. Темою виступу була презентація участі закарпатців у подіях Другої світової війни та основні напрями роботи ветеранських організацій краю щодо національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання в умовах сьогодення.

Рекомендації учителям предмета "Захист України" щодо проведення дистанційного оцінювання учнів 11-х класів за Програмою 3-денних навчально-польових зборів (навчально-тренувальних занять)

n 3dayscamp-453x260Конституція України визначає захист Вітчизни є обов’язком громадян України, найважливішою функцією держави. Безпека людини, її життя і здоров’я визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю.
У статтях 17 і 65 Конституції України визначено, що захист суверенітету і територіальної цілісності України є найважливішими функціями держави, справою всього українського народу.
Готовність Збройних сил України до виконання своїх функцій значною мірою залежить від її особового складу, зокрема підготовленості молоді до проходження військової служби.
Метою навчального предмета «Захист України» є формування в учнівської молоді життєво необхідних знань, умінь і навичок щодо захисту Вітчизни та дій в умовах надзвичайних ситуацій, а також системного уявлення про військово-патріотичне виховання.

Про онлайн-навчання "Ветеранські проєкти національно-патріотичного виховання: від ідеї до дії"

onlinepatrПовідомляємо, що 16.04.2021 року відбудеться перше онлайн-навчання для громадських організацій, об’єднань та громадян, вчителів предмета «Захист України» як пілотний проєкт циклу вебінарів спільно з Відділом у Закарпатській області Міністерства ветеранів України з теми «Структура сфери національно-патріотичного виховання України та можливості участі ветеранів».
Мета навчання – поглибити знання та удосконалити навички з підготовки та реалізації проєктів у напрямі національно-патріотичного (військово-патріотичного) виховання.
Інформацію щодо участі (прізвище, ім’я та по батькові, місто, район, населений пункт, займана посада, електронна адреса) надсилати у термін до 12.00 14.04.2021 року на ел.адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Додаткова інформація за телефоном (066) 484 4697.

Навчалися викладачі предмета "Захист України"

zu1 2Відповідно до плану роботи Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти на 2021 рік у період з 09 по 12 лютого 2021 року відбулися курси підвищення кваліфікації за дистанційною формою викладачів предмета "Захист України" ("Основи медичних знань"), керівник курсів – методист кабінету методики виховної та позашкільної роботи інституту Павко Ігор Йосипович. Курси було організовано відповідно до затверджених програми, навчально-тематичного плану та розкладу занять.

На порядку денному – військово-патріотичне виховання молоді

zu10 лютого 2021 року відбувся обласний вебінар для викладачів предмета "Захист України" з теми "Особливості військово-патріотичного виховання молоді ветеранами – учасниками бойових дій в ДРА і АТО/ООС." Спільний захід Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, відділу в Закарпатській області Міністерства у справах ветеранів України та Закарпатського територіального центру комплектування та соціальної підтримки відбувся на виконання Постанови Верховної Ради України "Про вшанування героїв АТО та вдосконалення військово-патріотичного виховання дітей та молоді" і розпорядження голови Закарпатської обласної державної адміністрації від 04 лютого 2021 року №78 "Про відзначення в області Дня вшанування учасників бойових дій". В своєму виступі Балашов Іван Анатолійович, полковник запасу, як учасник бойових дій в ДРА наголосив, що значення патріотичного виховання зростає у ті періоди, коли об'єктивні тенденції розвитку суспільства супроводжуються підвищенням напруження сил його громадян.

Відбудеться обласний вебінар "Організація навчання учнівської молоді відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання при вивченні предмета "Захист України"

webЗакарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти повідомляє, що 11 лютого 2021 року о 10.30 год відбудеться обласний вебінар „Організація навчання учнівської молоді відповідно до Стратегії національно-патріотичного виховання при вивченні предмета „Захист України”. Вебінар буде проведено з використанням платформи ZOOM. Код доступу та ідентифікатор буде надіслано на електронні адреси за годину до початку заходу.
Кількість учасників обмежена – 95 осіб.

Реєстрацію завершено!

Рівняйсь! Струнко!

zv 1

Саме під таким гаслом розпочинається день учителів предмета "Захист Вітчизни". 05 березня на навчальній базі ДНЗ "Ужгородський ПТО" (директор Тимко С.М.) для слухачів курсів підвищення кваліфікації ЗІППО з предмета "Захист Вітчизни" відбулися практичні заняття із стройової та вогневої підготовки під керівництвом викладача предмета "Захист Вітчизни", підполковника у відставці Тегзи Михайла Васильовича. Практичні заняття проведено за участю лектора ЗІППО, полковника у відставці Тарана Олександра Миколайовича. Також до демонстрації практичних вправ було запрошено військовослужбовців Ужгородського регіонального центру військовоі служби правопорядку МО України.

Інтеграція зусиль різних інституцій у реалізації освітньої програми предмета „Захист Вітчизни”

ZV 1

27–28 лютого на базі Харківської академії неперервної освіти відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар у рамках школи педагогічної майстерності „Педагогічний стартап”, у якому взяли участь і представники ЗІППО. Темою семінару стала інтеграція зусиль різних інституцій у реалізації освітньої програми предмета „Захист Вітчизни”. Мета – актуалізація ролі фахівців місцевих органів управління у сфері освіти стосовно створення системи науково-методичного супроводу професійного зростання вчителів предмета „Захист Вітчизни”. Серед запрошених був представник відділу освіти мовної політики та освіти національних меншин головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Роман Гладковський. Учасники активно обмінювалися досвідом за участі переможців конкурсу "Учитель року – 2019", які презентували методики викладання предмета.
По завершенню семінару всі учасники отримали сертифікат.

Вшанування подвигу учасників бойових дій

boy 2

Під час проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів закладів освіти різних категорій із 11 по 14 лютого та з 18 по 21 лютого керівниками курсів організовано інформаційно-просвітницьку роботу із належного вшанування річниці подвигу учасників бойових дій при Дебальцево.
На зустріч з учителями предмета „Захист Вітчизни”, які були учасниками бойових дій на Сході України, також було запрошено Балашова І.А., голову Закарпатської обласної організаціївсеукраїнської асоціації учасників бойових дій в ДРА та АТО, полковника у відставці.