Захист Вітчизни

Рівняйсь! Струнко!

zv 1

Саме під таким гаслом розпочинається день учителів предмета "Захист Вітчизни". 05 березня на навчальній базі ДНЗ "Ужгородський ПТО" (директор Тимко С.М.) для слухачів курсів підвищення кваліфікації ЗІППО з предмета "Захист Вітчизни" відбулися практичні заняття із стройової та вогневої підготовки під керівництвом викладача предмета "Захист Вітчизни", підполковника у відставці Тегзи Михайла Васильовича. Практичні заняття проведено за участю лектора ЗІППО, полковника у відставці Тарана Олександра Миколайовича. Також до демонстрації практичних вправ було запрошено військовослужбовців Ужгородського регіонального центру військовоі служби правопорядку МО України.

Інтеграція зусиль різних інституцій у реалізації освітньої програми предмета „Захист Вітчизни”

ZV 1

27–28 лютого на базі Харківської академії неперервної освіти відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар у рамках школи педагогічної майстерності „Педагогічний стартап”, у якому взяли участь і представники ЗІППО. Темою семінару стала інтеграція зусиль різних інституцій у реалізації освітньої програми предмета „Захист Вітчизни”. Мета – актуалізація ролі фахівців місцевих органів управління у сфері освіти стосовно створення системи науково-методичного супроводу професійного зростання вчителів предмета „Захист Вітчизни”. Серед запрошених був представник відділу освіти мовної політики та освіти національних меншин головного управління загальної середньої та дошкільної освіти директорату дошкільної та шкільної освіти Міністерства освіти і науки України Роман Гладковський. Учасники активно обмінювалися досвідом за участі переможців конкурсу "Учитель року – 2019", які презентували методики викладання предмета.
По завершенню семінару всі учасники отримали сертифікат.

Вшанування подвигу учасників бойових дій

boy 2

Під час проведення курсів підвищення кваліфікації вчителів закладів освіти різних категорій із 11 по 14 лютого та з 18 по 21 лютого керівниками курсів організовано інформаційно-просвітницьку роботу із належного вшанування річниці подвигу учасників бойових дій при Дебальцево.
На зустріч з учителями предмета „Захист Вітчизни”, які були учасниками бойових дій на Сході України, також було запрошено Балашова І.А., голову Закарпатської обласної організаціївсеукраїнської асоціації учасників бойових дій в ДРА та АТО, полковника у відставці.

МЕТОДИЧНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ВИВЧЕННЯ ПРЕДМЕТА «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»

У 2013-2014 навчальному році у навчальних закладах системи загальної середньої освіти учні 10-11 класів вивчатимуть предмет «Захист Вітчизни» за навчальною програмою авт. Мелецького В.М. та інш., яка рекомендована Міністерством освіти і науки України (лист № 1/11-6881 від 14.08.2009 р.) та затверджена Міністерством освіти і науки України (наказ МОНУ від 28.10.2010 р. №1021).

Особливості викладання фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни» у 2012-2013 навчальному році

На базі Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся інструктивно-методичний семінар для фахівців з фізичної культури та предмета «Захист Вітчизни» районних (міських) відділів (управлінь) освіти, керівників районних (міських) методичних об'єднань вчителів предмета «Захист Вітчизни» і фізичної культури на тему: «Організація і проведення занять у початковій школі за новою програмою та викладання предмета «Захист Вітчизни» і фізичної культури у 2012-2013 навчальному році».

НАВЧАЛЬНИЙ ПРЕДМЕТ «ЗАХИСТ ВІТЧИЗНИ»: ДЕРЖАВНІ ВИМОГИ ДО ВИВЧЕННЯ КУРСУ ДОПРИЗОВНОЇ ПІДГОТОВКИ УЧНІВ

У 2012-2013 навчальному році у навчальних закладах системи загальної середньої  освіти учні 10-11 класів вивчатимуть  предмет «Захист Вітчизни» за навчальною програмою авт. Мелецького В.М. та інш., яка рекомендована Міністерством освіти і науки України (лист № 1/11-6881 від 14.08.2009).

Рекомендації щодо викладання предмета «Захист Вітчизни» у 2011-2012 навчальному році

Відповідно до ст..65 Конституції України, Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 25.10.2002 року № 948/2002 «Концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді», постанови Кабінету Міністрів Україні від 30.11. 2000 року № 1770 «Про положення про допризовну» у загальноосвітніх навчальних закладах передбачено вивчення навчального предмета «Захист Вітчизни».