Фестиваль «Молодь обирає здоров’я»

Відповідно до Положення про проведення щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України, Міністерства України у справах сім’ї, молоді та спорту від 24.11.2009 № 1061/4128 «Про проведення щорічного Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», наказів МОНмолодьспорту від 01.04.2011 № 304 «Про проведення IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я», від 19.04.2011 № 350 «Про організацію літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2011 році» та Плану міжнародних та всеукраїнських заходів з учнівською та студентською молоддю на 2011 рік (наказ Міністерства освіти і науки України від 18.01.2011 № 37), з 2 по 4 вересня ц.р. у м. Одесі було проведено фінал IV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Молодь обирає здоров’я» (далі – фестиваль).

У фестивалі «Молодь обирає здоров’я» взяла участь 31 команда з усіх регіонів України.

Програмою фестивалю було передбачено:
урочисте відкриття фестивалю за участю представників Українського державного центру позашкільної освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України, Державної служби молоді та спорту України, Одеської обласної державної адміністрації та Комінтернівської районної державної адміністрації;
тренінгове заняття «Вирішувати нам – відповідати нам»;
конкурс літературно-музично-спортивних міні-композицій;
вікторина-конкурс «Що я знаю про здоровий спосіб життя?»;
конкурс плакатів;
конкурс фотографій;
заключний гала-концерт і нагородження учасників фестивалю.

Для учасників фестивалю були проведенні презентаційні тренінги за Програмою Міністерства освіти і науки України, Академії педагогічних наук України, Програми розвитку ООН «Сприяння просвітницькій роботі «рівний – рівному» серед молоді щодо здорового способу життя».

Учасники фестивалю мали можливість розповсюдити кращий досвід з профілактики запобігання негативним проявам серед молоді, використовуючи вокальні, хореографічні, спортивні здібності, літературно-мистецькі засоби, власне бачення проблеми з активної позиції самих підлітків, що мало особливо переконуючу силу та мотивацію на здоровий спосіб життя.

Тематику виступів було спрямовано на формування безпечної поведінки, розповсюдження позитивних ідей щодо збереження власного здоров’я та здоров’я оточуючих. Виступи команд дали уяву про наслідки паління, вживання наркотичних речовин, неправильного харчування, фізичного режиму, таке інше.

Більшість виступів були позитивно зорієнтовані, проблеми відображалися в трагічній, гумористичній, образній формах.

Проведення конкурсу плакатів на теми: «Головне в іміджі – це здоров’я», «Молодь за майбутнє без СНІДу», «Програма «рівний-рівному», «Я обираю здоров’я» у рамках фестивалю сприяло приділенню більшої уваги молоді до проблеми зміцнення і збереження здоров’я.

Проведення інтелектуальної вікторини «Що я знаю про здоровий спосіб життя?» було направлено на формування свідомої позиції щодо вибору безпечної поведінки, утвердження здорового способу життя.

Закарпатську область представляла команда «Імпульс» Солотвинської ЗОШ І-ІІІ ступенів, яка зайняла І місце у конкурсі плакатів.

Результати проведення фестивалю довели ефективність запровадженої моделі у формуванні здорового способу життя, активізації молодіжного руху за здоровий спосіб життя, набутті позитивного життєвого досвіду молоддю.