Здоровий спосіб життя

1 лютого 2013 року в Закарпатському обласному еколого-натуралістичному центрі учнівської молоді традиційно відбувся масово-виховний захід ”Здорова дитина – багата країна”, який пройшов у формі усного журналу. Метою заходу було формування у вихованців здорового способу життя, розширення кругозору юннатів із охорони здоров’я, заохочування їх до здорового способу життя.

 

Проблема здорового способу життя здавна привертала пильну увагу людей і залишається на першому плані і зараз. Як зберегти своє здоров’я на довгі роки? На це та багато інших запитань юннати знайшли відповіді під час нашої зустрічі на сторінках усного журналу, де були висвітлені такі рубрики як ”Пам’ятка порад”, ”Хочете довше бути здоровими – співайте!”,
”Обережно – гіподинамія”, ”Міцне здоров’я наших предків”,
”Правильне харчування – запорука здоров’я”, ”У гармонії з природою”,
”Найзапекліші вороги людини”, ”Цікаві досліди про шкідливість нікотину”, ”Антиреклама”.
Як впливає на людину музика, як вона може лікувати переконалися всі присутні, коли зазвучала ”Місячна соната” №14 Людвіга ван Бетховена. Музика чудово знімає нервозність, діє на людину як своєрідний заспокійливий не медикаментозний засіб. А пісня має велике значення для спілкування людей. Пісню ”Усмішка” юннати заспівали голосно і весело.
Відсутність руху, фізичних навантажень, які необхідні для дитячого організму, може компенсувати фізкультура, спорт, походи в гори, участь в наших профільних таборах ”Юннат” і ”Ойкос”, літній польовій практиці ”Орнітолог”. Із задоволенням юннати виконали вправи фізкультхвилинки.
Важливою умовою для збереження та зміцнення здоров’я людини є раціональне харчування. Юннати добре знають українські та закарпатські страви, розповіли із яких складників готують український борщ та скуштували смачних вареників із сметаною, приготовлених, власне, спеціально для заходу.
Умовою формування основ здорового способу життя є відмова від шкідливих звичок. Людина, яка курить, вживає алкоголь, наркотики – сама собі найзапекліший ворог. Однією з найбільш розповсюджених шкідливих звичок є куріння. Тому юннатам наглядно були продемонстровані цікаві досліди про шкідливість нікотину для людського організму, зокрема такі:
Дослід 1. ”Тютюновий дим та попіл” – каталізатор горіння цукристих речовин”
Мета досліду. Показати юннатам, як цигарковий попіл каталізує горіння цукру та чим це загрожує організму тютюнопалія.
Дослід 2. ”Хімічний склад тютюнового диму”.
Мета досліду. Показати юннатам, які речовини входять до складу тютюнового диму і пояснити їх вплив на людський організм.
Юні натуралісти не залишилися осторонь від участі в заході. Вони підготували виступ із антирекламою тютюнопаління, гіподинамії та незбалансованого харчування. А висновок такий: не варто бездумно прислухатися до реклам, а слід постійно дотримуватися раціонального харчування, не мати шкідливих звичок, вести здоровий спосіб життя.
Серед юннатів ЗОЕНЦ було проведено анкетування на визначення здорового, відносно здорового, неправильного способу життя. Анкетування показало, що 90% наших гуртківців ведуть здоровий спосіб життя, 10% - відносно здоровий спосіб. Тож є над чим працювати.
Німецький поет, прозаїк, публіцист і критик Г.Гейне писав, що єдина краса людини, відома йому – це здоров’я. Тож бажаємо всім вам доброго здоров’я.
Не забувайте: здоров’я кожного в його власних руках!