Моє багатство – мій рідний край

Вже другий рік учнівські та студентські колективи освітніх закладів області працюють за завданнями Всеукраїнської експедиції учнівської та студентської молоді «Моя – Батьківщина Україна». Беручи участь в експедиції, юні краєзнавці проводять пошукову, науково-дослідницьку роботу, збирають емпіричні дані, фактичні матеріали, статистичну інформацію під час походів, краєзнавчих експедицій, подорожей, екскурсій в музеї області, зустрічаються із визначними людьми свого краю, старожилами. І все це для того, щоб краще пізнати та вивчити історію рідного краю, географічних, етнографічних, історичних об’єктів і явищ соціального життя.

 

Нещодавно було проведено обласний конкурс пошукових та науково-дослідницьких робіт юних краєзнавців області. На конкурс були представлені 92 роботи із одинадцяти районів та чотирьох міст обласного підпорядкування. Не взяли участі у конкурсі юні краєзнавці Свалявського, Рахівського районів та м. Ужгорода.
Аналіз робіт, які були представлені на конкурс, показав, що зацікавленість учасників експедиції історико-культурним і природнім надбанням нашого краю та його дійсним станом рік у рік зростає. Зібраний юними краєзнавцями матеріал та можливість в подальшому продовжувати роботу за напрямком, який їх зацікавив, задовольняє потреби у професійному самовизначенні відповідно до їхніх інтересів і здібностей.
Кращі роботи, які набрали найбільшу кількість балів - переможці обласного конкурсу, – надіслано в м. Київ на Всеукраїнський конкурс пошукових та науково-дослідницьких робіт. Це роботи: «Імператриці русинського краю» (Мукачівський міський Центр туризму краєзнавства учнівської молоді), «Вівці мої, вівці» (Хустська районна станція юних туристів), «Велике майбутнє мінералу» (Хустська гімназія-інтернат), «Урочище Тішня – Красне поле» (Міжгірська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів), «Верховинські традиції сімейного виховання» (Міжгірський професійний ліцей).
Експедиція продовжується. Тематика     для пошукової та науково-дослідницької діяльності учнівської та студентської молоді розширюється. Це дасть змогу краще і глибше дізнатися про історичне минуле нашого краю, про звичаї обряди нашого народу, відновити їх і зберегти, дослідити і заповнити нерозкриті та невивчені сторінки нашого минулого.

Марія Тимко, завідувач методичного відділу
Закарпатського центру туризму
і краєзнавства учнівської молоді