Удосконалюють систему роботи позашкільники

Днями Закарпатський інститут післядипломної педагогічної освіти на базі Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді проводив обласний семінар методистів позашкільних навчальних закладів «Методична робота як засіб педагогічної підтримки та впровадження інноваційних технологій у навчально-виховний процес позашкільної освіти».

Одними із головних завдань позашкільної освіти, визначених Законом України «Про позашкільну освіту», є створення умов для творчого, інтелектуального, духовного та фізичного розвитку вихованців, учнів і слухачів; пошук, розвиток та підтримка здібних, обдарованих і талановитих вихованців, учнів, слухачів. Саме ці проблемні питання і розглядалися на семінарі. Тільки науковий підхід до питання може дати бажані результати.
Оксана Іваць, доцент кафедри менеджменту та інноваційних технологій ЗІППО та Марія Жабляк, старший викладач кафедри суспільно-гуманітарної та етико-естетичної освіти інституту, у своїх виступах відповідно „Перспективи розвитку позашкільної освіти у контексті інтеграції у Європейський освітній простір” та „Художньо-педагогічні технології виховання у позашкільних навчальних закладах” визначили чіткі наукові орієнтири для діяльності у позашкільних навчальних закладах.
З актуальних питань охорони природи як конституційного обов`язку кожного виступив Олександр Геревич, директор Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру; з організації методичного супроводу діяльності позашкільних навчальних закладів художньо-естетичного напряму – Надія Ганько, заступник директора Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”; з інноваційними підходами до організації роботи з дошкільниками у позашкільному закладі – Софія Кучерява, методист Закарпатського обласного палацу дитячої та юнацької творчості „ПАДІЮН”. Поділились досвідом роботи Оксана Лібак, методист Закарпатського центру науково-технічної творчості учнівської молоді, Ольга Поган, методист Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Координатор семінару Василина Кузьма, методист кабінету методики виховної та позашкільної роботи ЗІППО, ознайомила методистів позашкільних навчальних закладів із вимогами до складання, затвердження та використання навчальних планів, завданнями методичних служб позашкілля та продемонструвала сучасну методичну літературу щодо забезпечення виховного процесу у позашкільних навчальних закладах.
Семінар пройшов на високому науковому та методичному рівні.