Інформатика

Інформатики продовжують готуватись до Нової української школи

nush-informatyca-1

У червні продовжувалося навчання педагогів закладів загальної середньої освіти області, які забезпечуватимуть реалізацію інформатичної освітньої галузі нового Державного стандарту базової середньої освіти у 2022-2023 навчальному році. Загалом за два тижні пройшли навчання 185 педагогів.

18.02.2022 о 15.45. відбудеться вебінар на тему «Інформатика – 5 клас НУШ: впевнений старт»

Group 3

Вебінар проводять співавторки модельної навчальної програми із інформатики, авторки підручників, посібників і численних публікацій:
Наталія Вікторівна Морзе, професор кафедри комп’ютерних наук і математики Київського університету ім. Б. Грінченка, доктор педагогічних наук, член-кореспондент НАПН України, автор/співавтор підручників і посібників з інформатики та методики навчання інформатики (м. Київ).
Ольга Василівна Барна, доцент кафедри інформатики та методики її викладання ТНПУ ім. В. Гнатюка, кандидат педагогічних наук, доцент, автор/співавтор підручників і посібників з інформатики, «Я досліджую світ» (м. Тернопіль).

17.02 з 15.45 до 17.00 відбудеться онлайн семінар на тему: «Інформатичні зустрічі: Опрацювання текстових даних. Теорія та практика»

Group 2

Спікери: Пилипчук Олександр, учитель інформатики та фізики Гаврилівської ЗОШ І-ІІІ ступенів Теофіпольської селищної ради Хмельницької області, учитель-методист;
Корнієнко Марина, учитель інформатики вищої категорії Харківського приватного ліцею, учитель-методист, Заслужений учитель України, співавтор підручників та посібників з інформатики.

Інформатики обговорювали сучасні засоби викладання предмета

it k 125 січня 2021 року у ЗІППО з використанням Zoom було проведено обласний вебінар, присвячений використанню сучасних засобів викладання інформатики, зокрема, інтерактивного онлайнового посібника з інформатики „ІТ-книга”. Автор посібника, кандидат фіз.-мат. наук, доцент КНУ ім. Тараса Шевченка Завадський І.О., розповів про особливості та переваги такого засобу організації навчання, продемонстрував його застосування, розповів про інші ресурси, розміщені на сайті itknyga.com.ua. Ігор Олександрович окреслив перспективи змін програми з інформатики з урахуванням реалізації Державного стандарту базової середньої освіти та плани щодо відповідного корегування змісту онлайнового підручника. Учасники обговорили актуальні питання викладання інформатики, зокрема, вибір мови програмування та використання мобільних пристроїв. Горинецький П.О. вчитель Лужанської ЗОШ І-ІІІ ступенів, розповів про досвід роботи з «ІТ-книгою» під час її апробації у 2019/2020 н.р. та відзначив якість контенту, продуманість та зручність інтерфейсу. Серед проблем, що перешкоджають впровадженню сучасних засобів навчання, учасники відмітили недостатню швидкість та стабільність інтернет-зв’язку, застарілість комп’ютерів.

Шаркадій І.В., Орос В.М.

Відбулось дистанційне змагання з інформаційних технологій

it 2В умовах складної епідеміологічної ситуації учні не мають можливості брати участь в предметних олімпіадах. Як альтернатива, 17 грудня 2020 року у Закарпатській області дистанційно були проведені змагання з інформаційних технологій за комплексним завданням Відкритої учнівської олімпіади м. Дніпра з ІТ, яке було надане дніпровським авторським колективом. Метою змагання була активізація творчих учнів, надання їм можливості розв'язувати складні та цікаві завдання без порівняння власних результатів з іншими учасниками.

Змагання з програмування

a47bdb2ae5a99dc68185bc94a1d4224c XLГромадська організація “Федерація олімпіадного програмування” запрошує до участі у Всеукраїнській олімпіаді з програмування. Підтримка обдарованої учнівської молоді є однією з основних задач сучасної системи освіти та вимагає належної уваги суспільства. Всеукраїнські учнівські олімпіади є вагомою складовою системи виявлення, відбору та підготовкиобдарованих учнів, але пандемія COVID-19 унеможливлює проведення учнівських олімпіад з навчальних предметів під час карантинних обмежень.