Відбулось дистанційне змагання з інформаційних технологій

it 2В умовах складної епідеміологічної ситуації учні не мають можливості брати участь в предметних олімпіадах. Як альтернатива, 17 грудня 2020 року у Закарпатській області дистанційно були проведені змагання з інформаційних технологій за комплексним завданням Відкритої учнівської олімпіади м. Дніпра з ІТ, яке було надане дніпровським авторським колективом. Метою змагання була активізація творчих учнів, надання їм можливості розв'язувати складні та цікаві завдання без порівняння власних результатів з іншими учасниками.

 

Наскрізною темою змагання були мости. Учасники олімпіади виконували завдання засобами MS Office – створювали презентацію для демонстрування роботи поворотного мосту, базу даних, в якій можна відшукати за різними властивостями інформацію про мости, що розташовані у різних куточках світу, інтерактивну статтю про 10 найнеймовірніших розвідних мостів світу. У середовищі табличного процесора виконували одразу три завдання - розробляли тематичний інтерактивний термінологічний словник для знайомства з цікавими фактами застосування слова «міст» в різних галузях, будували модель графа, створювали логічну гру-пазл. Найкраще учні впорались із завданнями, що виконувались засобами текстового процесора та середовища для створення презентацій, найгірше – із базами даних.
Координували змагання у освітніх закладах Закарпатської області вчителі інформатики, а роботи учасників змагань перевіряло журі (ініціативна група з інформаційних технологій у Закарпатській області) – Горват П.П., завідувач кафедри комп’ютерних систем та мереж ДВНЗ «УжНУ» (консультант), Компанієць О.П., провідний фахівець Центру інформаційних технологій ДВНЗ «УжНУ», Желізняк Л.Д., вчитель інформатики Полянської ЗОШ І-ІІІ ступенів Полянської сільської ради Свалявського району та Шаркадій І.В., методист ЗІППО. Перевірка здійснювалась за понад 100 критеріями. Усім учасникам змагань було повідомлено їх результати.
Планується проведення подібного змагання у січні-лютому 2021 року.

it 1