Наука, яка завжди з нами

Олімпіада з хімії відзначила 50-літній ювілей. Ця наука стояла у витоках олімпіадного руху. Вона, хоч і порівняно молода, та без неї важко уявити наше життя. Хімія допомагає нагодувати, одягнути, лікувати людей, створювати комфортне житло, пересуватися планетою і ще багато-багато того, без чого неможливий процес земної цивілізації.

Учасників олімпіади, яка відбулася на базі хімічного факультету Ужгородського національного університету, вітали заступник директора Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти з міжнародних зв’язків, національних шкіл та виховної роботи Ю.В.Герцог, головний спеціаліст дошкільної, загальної середньої освіти та інклюзивного навчання відділу дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти департаменту освіти і науки, молоді та спорту Закарпатської обласної державної адміністрації О.М.Греба.
Голова журі, декан хімічного факультету УжНУ, доктор хімічних наук, професор В.Г.Лендєл вважає, що участь в учнівській олімпіаді – це перші кроки до майбутньої професії, що серед учасників  - чимало майбутніх студентів цього факультету. Так як і серед вчителів, які підготували учнів, багато випускників саме цього вузу.
Хімія – наука, яку важко уявити без експериментів, дослідів, реактивів. Тому після виконання теоретичних завдань, школярі у лабораторіях факультету якісно визначали невідомі речовини, концентрацію розчину тощо.
Не лише за учасників олімпіади хвилювалася і доктор хімічних наук хімічного факультету УжНУ професор М.В. Поторій. Вона, між іншим – переможець І Всеукраїнської олімпіади з хімії (1963 р.). А тепер у ролі консультанта-експерта їй оцінювати досягнення теперішніх старшокласників.