Використання сучасних ІКТ-технологій на уроках хімії

000

19 березня 2014 року Закарпатським інститутом післядипломної педагогічної освіти спільно з відділом освіти, молоді та спорту Свалявської РДА на базі Неліпинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Свалявської районної ради було проведено навчально-методичний семінар керівників районних /міських методичних об’єднань, методистів методкабінетів районних/міських відділів /управлінь освіти „Використання сучасних ІКТ-технологій на уроках хімії”.

У ході роботи семінару були висвітлені наступні питання:
- Освіта Свалявщини – Русин В.П., начальник відділу освіти молоді та спорту Свалявської РДА;
- Система роботи районного методичного об’єднання вчителів хімії «Удосконалення навчально-виховного процесу на основі сучасних освітніх технологій» – Скрип В.В., методист методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту Свалявської РДА;
- Візитівка Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст. – Легеза Н.В., директор Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- Відкритий навчально-виховний захід «Хімія – «чарівна паличка» чи «караючий жезл» – Легеза Е.В., учитель хімії Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- Впровадження елементів медіаосвіти в навчально-виховний процес – Орос В.М., завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського ІППО, к.ф-м.н.;
- Уроки з використанням програмного забезпечення Еліт Панаборд бук (Elit Panabord Book) – Мелеганич О.Д., керівник АТМ вчителів хімії, вчитель Іршавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Іршавської районної ради Закарпатської області;
- Використання інтерактивної дошки на уроках хімії – Легеза Е.В., учитель хімії Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст.;
- Роль та місце інформаційно-комп’ютерних технологій у навчанні хімії – Голомб О.М., методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського ІППО.

Русин

Начальник відділу освіти молоді та спорту Свалявської РДА В.Русин проінформував присутніх про мережу та структуру навчально-виховних закладів Свалявщини, їхні досягнення та проблеми, а також про шляхи вирішення проблем. Головним у розвитку освіти вважає діяльнісний підхід керівників ЗНЗ, вміння не лише констатувати наявність проблем, а й знаходити можливі шляхи їхнього вирішення.

 

 

СкрипПредставлення педагогічного осередку Свалявщини продовжила методист методичного кабінету відділу освіти молоді та спорту Свалявської РДА В.Скрип. Вона ознайомила присутніх зі структурою та головними пріоритетами методичної роботи району, зокрема в галузі природничих дисциплін. Гідно були представлені вчителі хімії, які щороку готують призерів ІІ-ІІІ етапу Всеукраїнської учнівської олімпіади з хімії. Учасники семінару мали можливість ознайомитися з досвідами роботи кращих вчителів хімії, теми яких тісно перепліталися з тематикою семінару.

 

ГергельГергель Оксана Федорівна, учитель хімії Свалявської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист - Метод проектів у вивченні хімії.

 

 

 

 

 

 

СвітликСвітлик Любов Іванівна, заступник директора Свалявської гімназії з навчальної роботи, вчитель хімії вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист - Впровадження у навчально-виховний процес активних форм і методів навчання, інформаційних технологій.

 

 

 

ФайтФайт Тетяна Василівна, директор Свалявської ЗОШ І – ІІІ ст. №3, вчитель хімії вищої кваліфікаційної категорії -Використання ІКТ при вивченні хімії.

 

 

 

 

СвітликМСвітлик Марія Степанівна, учитель хімії Свалявської загальноосвітньої школи І – ІІІ ступенів №1, спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, учитель-методист - Роль хімічного експерименту у вивченні хімії.

 

 

 

 

РімекРімек Марія Гейзівна, вчитель хімії Свалявської гімназії, спеціаліст вищої категорії, учитель-методист, Відмінник народної освіти - Активізація пізнавальної і розумової діяльності учнів шляхом індивідуалізації навчання.

 

 

 

 

ЛегезаДиректор Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст. Н. Легеза ознайомила учасників семінару з діяльністю педагогічного колективу та основними пріоритетними напрямками роботи.

 

 

 

 

 

Е.ЛегезаДалі присутні мали можливість ознайомитися з практичним впровадженням сучасних ІКТ-технологій в навчально-виховний процес на прикладі відкритого заходу «Хімія – «чарівна паличка» чи «караючий жезл», який разом з учнями 9-11 класів підготувала та презентувала учитель хімії Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст., спеціаліст вищої кваліфікаційної категорії, старший вчитель Е. Легеза. В ході заняття учні продемонстрували вміння використовувати мультимедійний комплекс, веб-камери, мережу інтернет, показали високі хімічні знання та досконале володіння методикою проведення хімічного експерименту.
В цілому було продемонстровано методику використання майже всіх можливих елементів медіаосвіти на прикладі практичної підготовки та проведення навчально-виховних занять. Вчитель показала високий рівень педагогічної майстерності, методичної підготовки та володіння ІКТ.

 

 

007

008

009

010

Орос

Орос В.М., завідувач кафедри природничо-математичної освіти та інформаційних технологій Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, кандидат фізико-математичних наук, доцент висвітлив у своєму виступі основи впровадження елементів медіаосвіти в навчально-виховний процес через систему післядипломної освіти педагогів. Віктор Михайлович описав основні проблеми реалізації медіа освіти та шляхи їх вирішення. Наголосив на тому, що позакласний захід, на якому були присутні учасники семінару, можна розглядати як якісне втілення принципових положень медіа культури та медіа освіти у навчально-виховний процес. У другій частині виступу доповідач зупинився на втіленні описаних вище положень засобами веб-квесту, привів приклад такого електронного продукту для вивчення хімії.
Практичному використанню програмного забезпечення Еліт Панаборд бук (Elit Panabord Book) у підготовці та проведенні уроків хімії присвятила свій майстер-клас О. Мелеганич – керівник авторської творчої майстерні вчителів хімії, вчитель Іршавської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів № 1 Іршавської районної ради Закарпатської області. Оксана Денисівна показала, як на практиці використовувати програмне забезпечення, та можливості його використання з метою підвищення ефективності уроків хімії. Такі майстер-класи набувають особливого значення в ракурсі заохочення вчителів до опановування раціональним повноцінним використанням інтерактивних дошок.

Голомб

О. Голомб - методист кабінету методики викладання природничо-математичних дисциплін Закарпатського ІППО висвітлив роль і місце інформаційних комп’ютерних технологій в структурі сучасного уроку з точки зору компетентнісного підходу та інноваційних технологій в освіті. Зокрема, розглянуто на уроках яких типів та на яких етапах конкретних занять і в яких формах найбільш доцільно використовувати мультимедійний супровід. Олександр Михайлович підвів аудиторію до висновку, що ІКТ, безумовно, важлива та невід’ємна складова сучасної освіти. Але їхнє використання на уроці повинно бути продуманим, доцільним та методично грамотним. Одним словом – професійним.
У підсумках роботи семінару від методистів та керівників методичних об’єднань прозвучали слова вдячності на адресу Закарпатського ІППО, відділу освіти молоді та спорту Свалявської РДА та педагогічного колективу Неліпинської ЗОШ І-ІІІ ст. за надану можливість заглибитися в теорію та практику застосування ІКТ на уроках хімії. Було відмічено, що семінар проведено на високому науково-методичному рівні та особливо відзначено практичну значимість семінару.

011

012

013

014

015